Wpis z mikrobloga

#nioh2 pobrane z psplus i teraz pytanie, jak w to #!$%@? grać? Kiedyś pykałem w 1 część #nioh i była o wiele łatwiejsza. Przeszedłem #eldenring i prawie wszystkie części #darksouls , i na nic nie stracilem tyle nerwów xD pierwszy boss jest silny, zwinny i nieprzewidywalny, ściąga cię na półtora hita kiedy moje combo go delikatnie smyra jakbym walczył wykałaczką xD po kilku godzinach przywołałem do pomocy jakiegoś peta z 35poziomem i z trudem ale daliśmy radę mocą przyjaźni. Dramat
Pytanie go osób które już tytuł ogrywały. Później jest lepiej? Są jakiegoś op techniki które powinienem znać? Poleci ktoś jakiś kanał bądź stronę z poradnikami, najlepiej w j polskim? Pozdrawiam
  • 9
  • Odpowiedz
@mawmawy: przede wszystkim różnica między DS a NIOH jest taka, że w DS uniki > bloki, a w NIOH jest odwrotnie i musisz blokować, do tego musisz próbować zmieniać postawę, zawsze jest tak, że na danego przeciwnika/bossa tylko jedna będzie słuszna, broń dobierasz sobie dowolnie pod preferowany playstyle, a tak to standardowo buffujesz się itemkami i build robisz ze zwracaniem uwagi na staty zbroi
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tarkaz a ja głupi rollować próbuje gdzie i tak wyłapywałem na ryj przy każdej próbie xD a jeśli chodzi o te staty w zbroi to co masz na myśli na co zwrócić uwagę? Broni też nie ma lepszych i gorszych gatunków?
  • Odpowiedz
@mawmawy: z tego co pamiętam był jakiś podział na lepszą i gorszą klasę broni, co do statów w zbroi to zależy od tego jaki build masz, ale chodzi mi o to, że np. grając włócznią chcesz mieć jakiś pasywny buff do pchnięć, albo crita... generalnie co jest najważniejsze to blokowanie podczas walki i zmiana postawy, reszta to już zabawa
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@dzika_kaczka_bez_dzioba #!$%@?. Czasem próbuje z silniejszym bosem grać na czas i czekać na moment kiedy można użyć tej turbo kontry O+R2 jakoś. Wtedy jest czas żeby #!$%@?ć kilka hitów. Ale ogólnie staram się farmić kubki i przywolywać kompanów jak #!$%@? bo bez tego stalbym w miejscu pewnie dalej. Ale im dalej w las tym więcej broni umiejętności wspomagaczy jakiś strzelb itd więc myślę że będzie prościej
  • Odpowiedz
@mawmawy: właśnie skończyłem gierke drugi raz w swoim długim życiu i nie zgadzam się, ale to pewnie kwestia indywidualna. Nioh 2 dla mnie prostsze niż jedynka i soulsy. Początek gry najtrudniejszy, później już z górki. Jak ogarniesz kontreę rozprysków, dostroisz dusze i dobierzesz broń pod swój styl to sam zdziwisz się że da się w to grać na lajcie ;)
  • Odpowiedz