Wpis z mikrobloga

Kraków planuję wprowadzić strefę czystego transportu, tak aby najbardziej smrodzące samochody nie mogły jeździć po ulicach.
Czy to dobrze, czy źle, nie wiem ale oburzyło mnie coś zupełnie innego.
Zakaz ma nie obejmować samochodów osób starszych niż 70 lat 0_o
W Krakowie nie rządzi PiS, a pomimo tego wymyślają coraz głupsze sposoby na podlizywanie się geriatrii kosztem młodych.
#krakow #samochody #motoryzacja
Pobierz Cierniostwor - Kraków planuję wprowadzić strefę czystego transportu, tak aby najbardz...
źródło: comment_1667568055zQgRrcLQqpQO7hYv0pdsl4.jpg
  • 10
tak aby najbardziej smrodzące samochody nie mogły jeździć po ulicach.


@Cierniostwor: Nie o sam pomysł się rozchodzi, a o realizację. Oni sobie wymyślili zakaz dla benzyny do euro 5 (2009). Zobacz sobie emisje takiego auta, żeby mówić o tym mitycznym "smrodzeniu".

Norma to jedno, a realia to drugie. Dobrze utrzymany silnik benzynowy spokojnie spełni wyższą normę (i np. w Niemczech można uzyskać takie zaświadczenie) natomiast ci kretyni robią tylko po roku
@Cierniostwor: W 2028 euro 5 dla benzyny (sorry za źródło): https://spidersweb.pl/autoblog/strefa-czystego-transportu-w-krakowie-od-2023/

Generalnie, jak chcą walczyć ze smrodzeniem, niech zaczną egzekwować testy emisji, i wg tego dają nalepki pozwalające na wjazd (jak w Niemczech), a nie robią takich zabaw. Źle eksploatowane auto z 2015 z rozjechanymi pierścieniami będzie choćby nie wiem co palić olej, i mieć dużo gorsze emisje niż przyzwoicie utrzymane auto z 2005.

O wyciętych katalizatorach i DPFach nawet nie
@Sl_w_k_1: Tzn. tak - jak masz benzynę, to w sumie nie ma, bo podejrzewam, że jest naprawdę mały odsetek aut, które mają ponad 25 lat i nie są rejestrowane jako zabytek, i służą na co dzień. A do 2026 to już pewnie większość sprzed 2000 roku, która jeszcze jeździ będzie żyletkami. Gorzej jak masz diesla - bo tam wtedy te auta będą miały 16 lat, a takich to po drogach w