Wpis z mikrobloga

@janusz-lece: na stronie UKE znalazlem wlascicieli lokalnych łączy i są to: Orange - łącze kablowe (dlatego max 10Mb/s) i... Spray sp. z o.o. członek grupy vectra - światłowód współfinansowany z unii.
Jeszcze raz telefon do Vectry i zupełnie inna rozmowa - warunki takie jak na ich stronie za 600Mb/s + 60 za instalację. ¯\_(ツ)_/¯ Czekam na mail z wzorem umowy i instalatora( ͡° ͜ʖ ͡°)

A no
@janusz-lece: jednak nie będę miał swiatlowodu ( ͡° ʖ̯ ͡°) - oddzwoniła kobitka, że jakiś problem choć światłowód jest, ale w czym problem to nie potrafila powiedzieć i że ewentualnie podpiszemy umowe, oni wyślą sprzęt, a ja będę go sobie musiał podłączyć (°° o #!$%@? chodzi!?!

RogerOver temat kończę.
@krzywy_kanister: jak linia z dofinansowania ze srodkow EU i projektu niby tak, ale prawnikiem nie jestem¯\_(ツ)_/¯

Edhyta: mnie najbardziej intryguje w czym problem, skoro jest i sa wolne wlukna i jest dostepny przesyl i adres jest na liscie adresowej w projekcie no i przeciez nie za darmo.

Tam gdzie mieszkalem do tel pory takich problemow nikt nie robil.
@ForceMajeure: No wlasnie nie jestem ale sie wypowiadam. Jesli to jest aktualne dofinansowanie POPC trzeba tylko podciagnac kabel do granicy dzialki, nie trzeba swiadczyc uslugi zeby otrzymac pieniadze z przetargu.

Mowisz o jakichs dziwnych gadkach, w mojej okolicy Orange od 10-15 lat jak nie dluzej podaje dostepnosc Neostrady w kilkudziesieciu budynkach, po zamowieniu i wyslaniu umowy monter odmawia instalacji poniewaz kabla nigdy nie bylo i nie bedzie.
@krzywy_kanister: no właśnie o te dziwnie gadki się rozbija. Czemu nikt nie powie o co c'mon, bo z tych dziwnych gadek to jedyne co mogłem domniemać to to, że kase unijna wzięli, światla nie położyli, a wpisali do dokumentacji że położyli.
Ale to też nie do końca, bo z "wywiadu sklepowego" wiem, że ludzie maja vectre. Jakiś szfindel tu zjeżdża.

A i w bylym miejscu zamieszkania, też izi nie było, bo
@kamiledgar: hmm, no właśnie "wywiad sklepowy" i opinie w googlu tego nie potwierdzają, ale może to kwestja lokalna. No i raczej dzierżawią światło, bo na stronie uke.gov.pl właścicielem światełka jest Spray sp. Z o.o. członek grupy Vectra, co w ogóle jest dziwne.

A i jakieś 3 tyg. temu był transport gabarytowy, jakieś duże ustrojstwo na cieżarówkach przewozili z pilotami itd. i zerwali jeden ze światłowodów. Piloci z transportu zawiązali go w