Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się orientuję jakie kontraktorownie mają marże? Czy to jest tak, że biorą procentowo od stawki, czy do tego co powiem dokladaja swoja stałą marże i przedstawiaja Klientowi? A może mają uzgodnioną kwotę z Klientem niezależnie ile mi uda się sie z agencją wynegocjować, różnica zostaje dla nich? #b2b #jdg
  • 3
@zibizz1 Racja, nie widziałem wpisu. Wychodzi na to, że przebitka jest duża, bardziej myślałem że proporcja wynosi 70% dla kontraktora i 30% dla kontraktorownii. W moim przypadku praca agencji polega na zaksięgowaniu faktury, wystawieniu swojej dla Klienta i przelew na moje konto. To trochę dużo za tak niewiele pracy, zwłaszcza że mam wpisane kary umowne za złamanie zakazu konkurencji i zerwanie kontraktu.
@krakers123: dużo i nie dużo. Firmy często nie podpisują umów bezpośrednio z ludzikami z innego kraju, lepiej dostac 70% ze 100% które płaci klient niż nic. A często jest tak że w innymi miejscu dostaniesz mniej niz te 70% lub sie bardzo urobisz. Sam decydujesz co podpisujesz, skoro podpisałeś to znaczy ze Ci się to opłacało. Ja nie podpisuje jak mi coś nieodpowiada.