Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy! Temat rozgryzam od dłuższego czasu ale nie mogę wybrać:

Szukam telefonu do 700zł. Telefon musi być nowy. Telefon będzie służył do pracy, nie do grania w angry birds. Obojętne jest czy będzie dotykowy, z klapką czy standardowy. Mam tylko kilka zastrzeżeń.

1. Żaden telefon SONY. Sam miałem 2 xperie, testowałem topowe smartfony i z nich nie da się korzystać. Mulą się więc dopadają zupełnie.

2. Żaden telefon na Symbianie. możecie mnie namawiać, "że nowe som lepsze i nie mulom". NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE. Ta sama sytuacja co z xperią. Miałem kilka, paroma się bawiłem, jedno gówno.

3. Żadnej chińskiej zabawki, musi mieć normalną gwarancję.

Jestem otwarty na propozycję. Nie wykluczam jakiegoś BlackBerry czy innych mniej standardowych kombinacji. Telefon musi być szybki, wielkości max galaxy S 2, dobra bateria (bluetooth włączony 24h, musi się łączyć z zestawem w samochodzie). Aparat, słuchanie mp3 czy oglądanie filmów mnie nie obchodzi. Tak samo gierki czy przeglądanie internetu. Telefon do dzwonienia, parę smsów i jeżeli będzie możliwość żeby sprawdzić pocztę - ok, jeżeli nie to nie.

Póki co typuję http://allegro.pl/blackberry-9360-curve-czarny-520zl-warszawa-i3853849991.html

lub

http://allegro.pl/blackberry-bold-9700-czarny-bez-sim-gps-wifi-gw-i3814893358.html

Jeszcze jakieś propozycję? BARDZO proszę o pomoc bo chciał bym w końcu kupić telefon który posłuży mi trochę dłużej.

#telefony #gsm #pomocy #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
Lol, rozwalaja mnie już wpisy "szukam wypasiony telefon za śmieszne grosze" :) Nie istnieje coś takiego. Albo kupujesz high-end i jesteś z niego zadowolony, albo jakieś tanie gówno i prędzej czy później będziesz narzekac. BTW: jakie xperie testowales i co dokładnie mulilo?
  • Odpowiedz
@epi: Hmm ok. Dużo wprowadziłeś do tematu. Kto tutaj pisze o wypasionym telefonie za grosze? Naprawdę, czytanie ze zrozumieniem ( a zakładam że dla Ciebie to zbyt dużo tekstu) jest bardzo pomocne. Szukam NIEWYPASIONEGO ale SOLIDNEGO telefonu. Ma mieć bluetooth, działać szybko, nie zacinać się i nie sprawiać problemów z obsługą. Nie oczekuje 16 rdzeniowego #!$%@? 23Mhz aparat 22Mpix i dysk 1 TB. Ba, nie oczekuję że będzie miał nawet więcej
  • Odpowiedz
@szrek: Właśnie tu jest problem, ze SWOJEGO doświadczenia wiem, że smartfony samsunga z półki niższej niż linia Galaxy, zawsze mają jakieś niedociągnięcia i wady. Jeżeli masz jakiś konkretny model samsunga lub Htc który możesz polecić to bardzo proszę. Nie upieram się że wszystkie są złe, po prostu nie trafilem w nic ciekawego do tej pory.
  • Odpowiedz
@czokon: Niestety, źle zakładasz :) Wybacz, ale nie widzę różnicy między wypasionym a solidnym telefonem. Mniejsza o słownictwo. Chcesz nowego telefonu, szybkiego, który się nie zacina i nie sprawia problemów (i dotego jeszcze w miarę długo posłuży) - czyli sprzętu co najmniej dobrego. Ale za cenę low-endu (smartphona). Imho 700zł to śmieszne pieniądze jak na sprzęt, który ma spełniać Twoje warunki. Jeśli ma być tylko do rozmów, to ja bym szukał
  • Odpowiedz
@epi: Jak można nie widzieć różnicy między solidnym a wypasionym telefonem? Wypasiony to wypasiony, pełno bajerów, wielki ekran, super procek, aparat , masa pamięci itd itp. Ja szukam sprawdzonego przez kogoś telefonu który posłuży jakiś czas. Nie musi to być smartphone. Ma działać, nie #!$%@?ć. i tyle w temacie.

Totalna porażka jeżeli chodzi o prędkość wnosi wiele bo mówię tu o całokształcie. Z telefonu korzysta się ciężko jeżeli nie można płynnie
  • Odpowiedz