Wpis z mikrobloga

Witam, to tak na wstępie. Mam pewien dylemat. Od kilku lat chciałbym się przesiąść na #iphone i w końcu jest okazja. I tak przedłużam umowę (zostało pół roku) i tak, więc mogę wziąć iPhone14 plus 128gb, na trzy lata, całość ok 7200 z Internetem itp. zależy mi na dużym ekranie, bo -15 dioptrii pozdrawiają, więc 13, którą też brałem pod uwagę jednak ma zbyt mały ten ekran. Tylko mam takie pytanie do osób, które bardziej siedzą w #apple. Czy lepiej poczekać aż jakimś cudem będzie dostępny w #play 13 pro max, czy brać już odłożony egzemplarz 14 plus ?

Wiem, że 13 i 14 różnią się praktycznie tylko rokiem wydania i numerkiem, bo to praktycznie to samo, ale jest problem z dostępnością w salonach z tego co słyszałem. A starsze modele to albo powystawowe, albo z którejś tam ręki z wątpliwą przeszłością.

Też myślałem, żeby na raty wziąć i budować historię kredytową, ale mam już jedną rzecz w trakcie spłacania i potrącenia z wypłaty (traktowane jako potrącenia komornicze), więc raczej żaden bank by pożyczki nie dał, tak mi się zdaje, a w tym Play miałbym od ręki.

pozdrawiam.

#iphone #play #telefony #apple
  • 12
@here2watch: opinia, o którą zupełnie nie prosiłeś, ale... może warto się zastanowić nad jakimś fajnym telefonem z Androidem i dużym ekranem, na którego nie wydasz 7kzł? wiem, że to trochę jechanie po marzeniach ("od kilku lat chciałbym się przesiąść"), ale jak piszesz o budowaniu historii kredytowej, spłacaniu innych rzeczy i potrąceniach z wypłaty, to brzmi trochę jak znaki, że może jednak nie powinieneś się pakować w iPhone'a?
@jedermann mam androida odkąd skończyły się symbiany. Czy ja wiem, czy to marzenie. Bardziej chęć czegoś nowego w sumie. Co do historii kredytowej to staram się brać co tylko mogę na raty, mimo, że nie byłoby problemu, żeby zapłacić całość od razu. Zawsze to jakaś poduszka finansowa jest jak się rozkłada koszt jakiś. A potrącenia to stara historia z ówczesnym kochanie co sobie kilka lat temu ładnie zagrała moim kosztem i konsekwencje
@lalalama w plusie.. mhm, niezbyt mi się uśmiecha operatora zmieniać pod jeden telefon jak prawie każdy w rodzinie jest w play, sam jestem w Play jakoś od 2015 roku i żadnych problemów nie miałem z tą siecią. Tylko, że- zapomniałem dodać- tam oprócz samego telefonu będzie ok 200 GB internetu.
@here2watch: fair, po prostu odniosłem błędne wrażenie, że niekoniecznie jest Cię na ten telefon stać. Niestety mam znajomych co wszystko biorą na raty - od telefonów zabawek, po motory, TV, itd. i wiem, że nie jest to kwestia rozsądnego podejścia, tylko po prostu ich sposób na posiadanie wymarzonych rzeczy, na które inaczej nie byłoby ich stać. Brzmi natomiast, że to zupełnie nie Twój przypadek, także śmiało może zignorować to co piszę