Wpis z mikrobloga

Ale mnie to denerwuje, że #bordo nie zarabia pieniędzy za swój wkład na wykopie albo nie ma możliwości dawania małych sum pieniędzy w postaci prezentu za wartościowy content. To by zmieniło obliczę #wykop . Przyciągnęło lepsze treści i ludzie by się bardziej starali. Cała masa ludzi pracuje dla #bialek każdego dnia za darmo! #moderacja #moderacjacontent
Mnie jest z tym źle, że ludzie poświęcają czas, a nic z tego nie mają. #heheszki
Dopóki było kameralnie i wąskie grono to można by uznać wykop za miejsce spotkań, ale od kiedy białek robi interes na tym, to po prostu wykorzystuje użytkowników.
g.....a - Ale mnie to denerwuje, że #bordo nie zarabia pieniędzy za swój wkład na wyk...

źródło: comment_1667473750ITRtCSa3R9oTq6JvVohzJf.jpg

Pobierz
  • 14
@giguga: Nie wiem czy wiesz, ale raz już zrobiono podobny eksperyment - stworzono taki Wykop, w którym płacono za publikowanie treści. Przepiękna to była katastrofa, nie zapomnę jej nigdy. Serwis bardzo szybko przyciągnął ludzi, którzy chcieli jedynie na nim zarobić. Publikowano głównie spam, na który głosowano z multikont. Tuż przed zamknięciem serwisu był już na nim tylko spam i wojny spamerów o głosy.
Nie wiem czy wiesz, ale raz już zrobiono podobny eksperyment - stworzono taki Wykop, w którym płacono za publikowanie treści. Przepiękna to była katastrofa, nie zapomnę jej nigdy. Serwis bardzo szybko przyciągnął ludzi, którzy chcieli jedynie na nim zarobić. Publikowano głównie spam, na który głosowano z multikont. Tuż przed zamknięciem serwisu był już na nim tylko spam i wojny spamerów o głosy.


@a__s: też się zastanawiałem czy to nie doprowadzi do
ale to wykop, serwis który od 2005 technologicznie stoi w miejscu. Pseudo czarna lista która tak naprawdę niczego nie blokuje, zepsuta wyszukiwarka, zapetlajacy się feed na mikro, kulejące zabezpieczenia kont. Wprowadzenie tego o czym piszesz przerasta zarząd wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hakunnin: To teraz się zastanówmy, dlaczego pomimo tylu wad wciąż tutaj siedzimy? Dla ludzi, zawartości i mikro.
Wszędzie indziej ludzie mają kołki w tyłku i
@giguga: Ale wiesz, że wielu bordo publikuje tyle znalezisk każdego dnia bo to jest część ich pracy? Ludzi, którzy regularnie i bezinteresownie współtworzą serwis nie jest tak wielu i ta grupa coraz bardziej się wykrusza. Przede wszystkim powinny się zmienić kryteria kto może zostać bordo - nie powinno się liczyć wyłącznie aktywności danego użytkownika, ale również analizować wartość jego znalezisk i jak społeczność reaguje na jego komentarze (a te od bordo
Ale wiesz, że wielu bordo publikuje tyle znalezisk każdego dnia bo to jest część ich pracy?


@redemptor: Nie wiedziałem. Na jakiej zasadzie wykonują pracę? Zatrudniają się u białka czy niezależnie wstawiają zawartość, a potem są rozliczani na podstawie wyświetleń?
Bardziej mi chodziło o to, aby promować wolność wyboru.
@giguga: Nie, nie bezpośrednio u białka, ale to też naczynia połączone, bo np. znaleziska rmf czy polszmaty są trudniejsze do zakopywania i szybciej przenoszone są z wykopaliska na stronę główną. ;) Prześledź sobie niektóre popularne ksywki, a zobaczysz, że wrzucają rzeczy z tych samych źródeł (ta sama strona lub rodzina stron). To znacznie wykracza poza publikowanie rzeczy z ulubionych miejsc w sposób bezinteresowny. ;)
Moim zdaniem wykop jest stracony i przy