Wpis z mikrobloga

@Ivan_Sekal: Każda forma nagłośnienia sytuacji bierze udział w formowaniu kuli śnieżnej. W odniesieniu do stanu sprzed 5 lat ciężko byłoby wtedy uwierzyć, że sprawą Kononowicza będzie interesował się RPO. W przypadku Magicala i jego familli sprawa ta wydaje się dużo bardziej dynamiczna, a warto przypomnieć, że w przypadku Daniela zakończyło się to wyrokami.
@Barnabash: RPO w 2020 roku rozpatrzył 36051 spraw. Ogarnijcie, że to nie Prokurator generalny a rzecznik który razem z ludźmi rozpatruje wszystko co mu się złoży, oczywiście nie zawsze czyni jakieś kroki ale robi to często. A Daniel dostał wyrok za "publiczne pochwalane przestępstwa" po zabójstwie prezydenta Gdańska i za nakłanianie do składania fałszywych zeznan, a nie za patostrimy.
@Ivan_Sekal: W żadnym miejscu nie twierdziłem, że RPO ma kompetencje tożsame z kompetencjami prokuratora. Twierdzę, że kolejny wpis oraz kreowanie szumu wokół tej sprawy działa na niekorzyść Nowaka. Ws. Daniela - być może mam krzywdzącą opinię o obecnym prawodawcy i prokuraturze, ale sądzę, że jeżeli pojawi się konieczność to i pojawią się zarzuty, a realniejszym staje się scenariusz w którym albo ktoś za to odpowie by odtrąbić sukces albo zrobi się
@Barnabash: zamkną do DPS, moim zdaniem na 99% nie będzie sprawy, czemu a no temu bo Polsat w chłopakach do wzięcia podpisywał umowy z osobami bardziej chorymi psychicznie niż knur np Jarus który ma rentę na głowę. RPO się tym zajął ale nie zmienia to faktu że knur nadal nie jest ubezwłasnowolniony. I tak jak pisałeś prawdopodobnie knura po prostu zamkną a po 2 tygodniach każdy zapomnie. No i myślę jeszcze