Wpis z mikrobloga

#slubodpierwszegowejrzenia
Po przedostatnim odcinku, który był tak nudny że zasypiałam na nim 5 razy, przedzieram się przez zaspy jak jamnik Justyny, by podsumować dla Was najnowszy ()

Marta i Maciej:
trochę milej, ale dalej cringe, kwasy i szlugi odpalane w ciszy. Marta jednak została namówiona i jedzie do Szczecina z ciężkim sercem i gubi torebkę w umywalce jak każda starsza pani w bordowej kurtce z futerkiem. Urzekła mnie też wycieczka krajoznawcza po Szczecinie i ciekawostki Maćka konstatowane zaciąganiem się przez Mamęrysia kolejnymi papieroskami. Bardzo podobał mi się tata Marty, więcej takich fajnych, mądrych ojców, którzy tak ciepło rozmawiają z córkami. Zapewne wiele z nas oglądało te scenę myśląc, że z takim ojcem osiągnęłabym wszystko (hasztag daddy issues xD)

I mały akcent humorystyczny, żeby nie było zbyt poważnie:
Ej Maciek, powiec coś po Erdolowemu!
- Ten weekend mam pracujący, dlatego też tak chciałem i nalegałem, żeby to były te dni, kiedy udało mi się wyegzekwować wolne, z tego tytułu, że postanowiłem sobie pójść do mojej byłej pracy popracować. W wolnym tłumaczeniu: nie przyjeżdżaj xD

Nosacze vel Marta i Patryś: uroczy as always. Kibicuje im na maxa <3
Bekowe komentarze są dziedziczne w rodzinie Cygana, jego ojciec ma potencjał na własne pasmo standupowe albo chociaż występ w Śmiechu Warte. Ale niech już mu tak nie ciśnie, że Marta go nie będzie chciała, bo pęka mi serduszko.
Do tego Cygan się rozsierdził że jego rodzice go inwigilują i piszą smski z teściową xD Oglądałabym też program, w którym Cygan ze Szwagrem remontują mieszkania xD
()

Creme de la creme czyli Przemo i Justyna:
Zaczynamy od spaceru przez śniegi, Justyna jakoś dziwnie cicha od początku odcinka, co zapowiadało mi jakąś bombę na koniec i nie zawiodłam się xD

Przemek boi się odrzucenia i samotności, a więc wykoncypował sobie że lepiej być z psycho Justyną niż nie być. Z tego miejsca chcę zaapelować gorąco do wszystkich fellow anxious przywiązaniowców tego świata: kochani zawróćmy i nie idźmy tą drogą xD

Przemek źle dotyka uszu jamnika i generalnie wszystko co robi przeszkadza Justynie. Jamnikarze mocno siadł nastrój, więc typuje, że pewnie to jeden z tych dni, kiedy polisystyczne jajniki się złoszczą i sterują jej jestestwem. Z tego względu już nie chce mieszkać w Poznaniu ani ruszać się z kanapy na Białołęce, gdyż proszę pamiętać że Justyna jest misiem śnieżnym, a nie małpą, która skacze jak w zoo xD
Chorzewska zauważa że u Justyny jest dużo idealizacji i dewaluacji oraz że jej styl przywiązania jest poza bezpieczny i mam do powiedzenia tylko tyle, że 9 odcinek sezonu to idealna pora na takie refleksje ze strony głównego psychologa w tym programie xD
¯_(ツ)_/¯

Tymczasem moja ulubienica gotuje duże ilości pasty jajecznej na raz, robi swój własny wykres hot/crazy scale wg nauk Barneya Stinsona i wyznaje że potrzebuje samca alfa oraz marzy o świętach z teściami.
Nie umiem Przemka do końca rozgryźć czy Justyna go jednak męczy czy wygrywa jego lęk przed odrzuceniem i samotnymi dostawami z UberEats.

Czekam bardzo już na finał tych eksperymentów na ludziach, małpach i jamnikach. Myślicie że coś nas jeszcze zaskoczy? Jaka jest rola bulionerki w tym wszystkim? I czy jaminikowi uda się uciec od Justyny i zobaczymy go na koniec w scenie w deszczu jak w Shawshank Redemption?
Dowiemy się w k r ó t c e ʕʔ
  • 14
@thepjoter ja typuje jakiś front tej ich grupki przeciwko Justynie albo że bulionerka się zakręciła wokół BHPowca bo jako że wiele rzeczy w zyciu widziałam, to wiem że takie złośliwości i czepianko na siłę zwykle się pojawiają wobec byłych/byłych niedoszłych i innych obiektów westchnień facetów do których coś masz xD
@vvulpecula: Już tyle było plotek, że ktoś się kimś spiknął, że jak ktoś się rzeczywiście zwiazał to nie było zaskoczeniem. Imo większość decyzji do przewidzenia. Pszemo raczej będzie na tak i po czasie się okazji czy wytrzyma. No chyba, że Erdol nagle będzie na tak, ale wątpię.
@vvulpecula: prawda jest taka, że ‚decyzja’ na która widzowie tak bardzo czekają, do niczego nie zobowiązuje, a dla show to nawet Marta z Erdolem mogą powiedzieć sobie TAK. Bardzo ładnie przedstawił nam to Bulionik w poprzednim sezonie - tak to się proszę państwa robi. ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak z innej beczki, mam wrazenie, że Erdol mógłby być naprawdę fajnym partnerem i najbardziej rokującym ze wszystkich