Wpis z mikrobloga

Pan Campbell mówi że koronawirus był aktywny wczesniej niż mówią to oficjalne źródła. Wraca do tego raportu z filmu wcześniej.

Jako ciekawostkę opowiada o przypadku ludzi ciężko chorych w Chinach mających problemy z oddychaniem już pod koniec września 2019 roku.

Osobiście znam jedną osobę która była ciężko chora już w styczniu 2020 roku.

#koronawirus #ciekawostki #chiny #swiat #zdrowie
hansschrodinger - Pan Campbell mówi że koronawirus był aktywny wczesniej niż mówią to...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DunningKruger: akurat o zdebilenie bym ich nie posadzal jak juz to o psychopatyzm, ktory pozwala im sie piac po szczeblach wladzy. Chinole w 2002 roku podczas epidemii SARS v.1 mysleli, ze to amerykanska bron biologiczna i dostali paranoii. Rozpoczeli swoj program uzbrajania koronawirusow oraz w 2015 wydali ta slynna ksiazeczke-doktryne na temat nienaturalnego pochodzenia SARS i uzycia koronawirusa jako bronii biologicznej (chodzilo o SARS v.1) wiec temat mieli rozpracowany latami.
  • Odpowiedz
@nn-borg: pochodzenie wirusa zawsze było dla mnie sprawą trzeciorzędną. Nigdy na poważnie się ku żadnej z hipotez nie skłaniałem a tym bardziej nie upierałem się przy zadnej. Co najwyżej mogłem sobie trollować, drwić z tych którzy w tym temacie wydawali kategoryczne osądy.
Nie wiele to zmieniało w walce pandemia. Jak pali ci się dom to najpierw go próbujesz zgasić a nie ustalasz skąd wziął się ogień.


  • Odpowiedz
@nn-borg:

Wolam tez kolege @Dutch bo jest lebski gosc i dobrze zna angielski wiec moze sam rzuci okiem na ten raport z amerykanskiego senatu i wyda werdykt :)

Dzięki wielkie za komplement, zapoznam się w wolnej chwili i wrócę do Ciebie :)
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: To jest możliwe, niestety badania przeciwciał nie są takie bardzo pewne. O ile wiem PCR pozytywny jest z 2019 z Francji i to od osoby, która nie podróżowała.

Oficjalne źródła mówią, iż wirus nie rozprzestrzeniał się przed grudniem 2019?
  • Odpowiedz
@wrzesien: moim zdaniem te chińskie skur... wiedziały że mają problem już we wrześniu/październiku. może myśleli że dadzą radę sami albo że nie będzie tak źle ("jakoś to będzie" w chińskim wydaniu)

Jeśli covid był już w Europie, USA wcześniej to czy to da się znaleźć w statystykach ze szpitali i tak dalej. Powinien być jakiś ślad po tym.
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: Pierwsze warianty były mało zakaźne i wiele linii genetycznych szybko wymierało, więc mogły ginąć w szumie. Przypuszczam gdyby COVID się najpierw pojawił w Europie to dużo później by wypłynął.
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: Sam w sumie na przełomie stycznia i lutego 2020 miałem mocno covidowe objawy. Potworny kaszel taki że ledwo co mogłem spać bo po prostu mnie dusiło a do tego kompletny brak smaku i węchu. Nigdy szczerze mówiąc tak w życiu nie miałem.
  • Odpowiedz