Wpis z mikrobloga

Jakie opony byście brali?
Kupiłem na wiosnę auto na letnich oponach i teraz nie wiem, czy kupować zimówki, czy całoroczne.
Jeżdżę głównie w mieście, a jak trasa to też drogi raczej typu ekspresówka, autostrada. Może raz do roku wypad w stronę gór, tak żeby dzieciom śnieg pokazać, ale też raczej łagodne podjazdy. Robię poniżej 15k km.
#motoryzacja, #opony

Jakie opony brać?

  • Całoroczne 57.3% (67)
  • Sezonowe 42.7% (50)

Oddanych głosów: 117

  • 25
  • Odpowiedz
@PanProgramista: Od kilku lat na wielosezonach i nie zamierzam wracać do starych nawyków typu 2 komplety. W normalnej jeździe, hamowaniu nie czuje różnicy. Jedyna taka, że nie muszę wydawać na drugi komplet opon i wiosna/jesień dobijać się do wulkanizatora albo latać z kluczami i przekładać samemu.
Zaznaczę, że jeżdżę na oponach dość tanich, typu Zeetex lub Nexen. Jak kupisz jakieś z górnej półki, na pewno będziesz w stu procentach zadowolony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Michail20: @100mph: @Koronanona: znafcy ( )
@PanProgramista: zależy w jakim regionie mieszkasz. Całoroczna dobrej klasy to bardzo dobre rozwiązanie, które wg opisu powinna się sprawdzić w Twoim przypadku. Wcześniej jeździłem na sezonowych, obecnie kupiłem całoroczne premium - nie żałuję, na razie bardzo dobrze oceniam a jeszcze bardzo dużo.

Jeżeli szukasz rzetelnych testów to tutaj masz niezależny kanał https://youtube.com/c/tyrereviews
Polecam zestawienia roczne opon, ostatnio
  • Odpowiedz
@PanProgramista: w góry zimowe. Do miasta i na trasy brałbym całoroczne i co trzy lata sobie kupował nowe. Do nowego auta z salonu zamowiłem od razu całoroczne i zamontowałem w salonie. Wybrałem continental - bardzo spoko ale internet mówi że są już lepsze. Jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanProgramista: skupiłbym uwagę na Michelin CrossClimate 2 albo Goodyear 4Season 3gen w Twojej lokalizacji. Ja jestem z Poznania więc wybrałem mniej śniegowe Pirelli Cinturato SF2 :)
  • Odpowiedz
@PanProgramista: zwróć uwagę na zapisy w swoim AC (jeśli posiadasz) - ubezpieczyciele często mają zapis, że w razie kolizji/wypadku - szkoda z AC jest niewypłacana, jeśli auto w sezonie zimowymi nie posiadało opon zimowych.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptasiek2: znafcą to jesteś Ty, 3 lata temu w mojej mieścinie spadł taki deszcz ze śniegiem, że niektórzy nie byli w stanie nawet na zimówkach ruszyć z miejsca na dwupasmowej ulicy xD
  • Odpowiedz