Wpis z mikrobloga

Poszukuję zestawu narzędzi ręcznych do mieszkania, najlepiej w jakimś wygodnym kontenerku, aczkolwiek walizka też może być. W przyszłości na pewno będę kupował też wkrętarkę i jakieś elektronarzędzia akumulatorowe, więc pewnie dochodzi kwestia kompatybilności bitów pomiędzy firmami.
O ile na temat producentów elektronarzędzi jest sporo dyskusji, o tyle ciężko coś znaleźć o takich podstawowych zestawach. Zdarzyło mi się już ukręcić gwint w śrubokręcie z taniego zestawu, połamałem też młotek, a miarka zacięła się po pół godziny mierzenia mieszkania, szukam więc czegoś, co mi posłuży w miarę bezawaryjnie przez kolejne 5-10 lat.
Dobrze, aby w skład zestawu wchodziły już jakieś bity, mała piłka do drewna, grzechotka i takie inne proste narzędzia, które mogą się przydać podczas remontu mieszkania, dłubania przy rowerze, samochodzie czy składaniu mebli.
Główne pytanie, to czy unikać jakichś firm, jakieś są godne polecenia, czy nie ma to aż takiego znaczenia jak w przypadku elektronarzędzi?
#narzedzia #majsterkowanie #warsztat
Kosedek - Poszukuję zestawu narzędzi ręcznych do mieszkania, najlepiej w jakimś wygod...

źródło: comment_16673269265Hw7jW0VjekskCTZBab4Aq.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Kosedek: Kup jakąś skrzynkę narzędziową, może być modułowa np. Qbrick, a narzędzia kupuj oddzielnie, zależnie od potrzeb. Wyjdzie taniej niż w tych gównozestawach. Bież Yato, Stalco lub Stanleya, do domu wystarczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kosedek: Magnusson z castoramy. Dobry stosunek ceny do jakosci wykonania i dozywotnia gwarancja, w praktyce nie robia zadnych problemow z wymiana jesli maja sprzet na stanie w sklepie, albo zwrot pieniedzy.
  • Odpowiedz
kwestia kompatybilności bitów pomiędzy firmami


@Kosedek: bity do wkrętarek są uniwersalne i z tego co widziałem to wszystkie są ze sobą zamienne i kompatybilne i mają gniazdo sześciokątne na 1/4.

Ogólnie to do okazjonalnego majsterkowania polecam Parkside z Lidla- mają fajne walizki i są przystępne cenowo. Co do elektronarzędzi - zależy od zastosowania. Jak masz zamiar używać tego codziennie - lepiej kupić coś droższego typu DeWalt. Ale jak ma to być np. wkrętarka do okazjonalnego skręcenia mebli, raz na pół roku wywiercenia otworów pod szafkę czy obrazek to wtedy wystarczy coś marketowego i da radę tym pracować. Chcąc urządzenia na akumulator - tutaj trzeba poświęcić więcej uwagi, bo trzeba się zdecydować na jeden system od danego producenta i wtedy już kupować narzędzia jednej firmy(aby akumulatory i ładowarki były
  • Odpowiedz
@Kosedek: Nie kupisz zestawu z wszystkim. Zawsze będzie coś okrojone albo jak na zdjęciu 6 kluczy płaskooczkowych. Kupuj mniejsze zestawy konkretnych narzędzi oraz pojedyncze sztuki. Np. zestaw kluczy, zestaw nasadek z bitami, zestaw wkrętaków, a inne duperele kupujesz oddzielnie: młotek, miara, suwmiarka, kombinerki, multimetr, duperele typowo rowerowe, itp. Wszystko to zbierasz do skrzynki systemowej. W przyszłości kupujesz elektronarzędzia i dokupujesz drugą skrzynkę modułową w których to wszystko trzymasz. Skrzynki możesz
  • Odpowiedz
@Supratec: takie było moje początkowe założenie, ale z tego co widzę w zestawach jest taniej, lub bardzo podobnie, a o ile mniej zachodu. Potrzebuję to też dość szybko skompletować, optymalnie do piątku.
  • Odpowiedz
@Kosedek: jeżeli chodzi o same klucze to polecam Yato lub NeoTools. Na pewno nie polecam kupowania narzędzi z firm mega budżetowych jakie można znaleźć w marketach np. TopTools, Topex(z tych firm to można sobie papier ścierny kupić, a nie np. klucz czy śrubokręt) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FoxX21: @Kosedek: topex jest super, bo jak masz ciężkie dojście to sobie klucz czy śrubokręt dogniesz na kolanie i będzie ok ;)
Z elektronarzędzi popatrz na lidlowego Parkside, mają standardowe akumulatory do wszystkiego więc możesz mieć x narzędzi a jeden aku i ładowarkę. Poza tym są naprawdę spoko i nie ma problemu jak coś się stanie
  • Odpowiedz
@nowekontorly:

śrubokręty imo przegrywają z

Oprócz tego ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już bardziej mi chodziło o firmy, które omijać i za namową większości głosów będę jeździł do marketów po każde narzędzie, którego akurat będę w danym momencie potrzebował. QBrick zamówiony.
  • Odpowiedz