Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy mogę bez przeszkód użytkować samochód z niesprawną klimatyzacją? Nie wiem dlaczego ale nie chłodzi. w okresie letnim w warsztat sprawdził czy jest wszystko szczelne i okazalo się, że jest. Po nabiciu nowym czynnikiem klimatyzacja działala tydzien i znów przestala chłodzić. Z racji tego, że zbliza się zima i będę w samochodzie tylko grzać to czy mogę bez obaw zając się tym niesprawnym chłodzeniem dopiero gdy pogoda stanie sie cieplejsza czyli pewnie za pół roku?

#samochod #klimatyzacja #auto #mechanik

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6360deabdbaf114ed5dbb738
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy jakie auto i jaki typ sprężarki. W mocno starszych autach masz sprzęgło elektromagnetyczne i wtedy bez czynnika jeździsz przez niewielki okres bez problemu, bo sprężarka nie będzie napędzana. W "nowszych" autach (od około 2000 roku) będą występowały sprężarki, gdzie wirnik kręci się cały czas, a przepływ czynnika jest sterowany zaworem bypass, który łączy ssanie z tłoczeniem. Może wówczas dojść do sytuacji, gdzie większość oleju zostanie wydmuchane z czynnikiem, a