Wpis z mikrobloga

Mirki, jaka jest popularna strona z ogłoszeniami aut w usa? Coś jak mobile.de w niemczech? Opłaca się w ogóle jeszcze bawić w import ze względu na wysoką cene dolara? Jaki jest mniejwięcej całkowity koszt sprowadzenia auta do np. Hamburga? Chodzi o auta użawane jak np Lexus UX, Mercedes GLA czy coś w tym stylu. Słyszałem że samochody podrożały ale jak zobaczyłem ceny używanych na mobile.de to już lekka przesada.

#samochody #motoryzacja
  • 9
@eurolulu: jest jeszcze iaai usa, ciągle ludzie ściągają auta, na pewno nie jest to tak opłacalne jak te kilka lat temu ale wez pod uwage ze ceny aut u nas tez poszły zdecydowanie do góry. Chociaz na twoim miejscu odpuszcilbym sciagniecie auta ktore normalnie mozna dostac u nas, chyba lepiej odlozyc troche wiecej kasy i kupic bardziej pewny samochód.
@menzwykop: a zanosi się coś żeby ceny na używane niedługo wróciły do stanu „normalnego”? Z jednej strony dostępność nówek podobno jest już lepsza niż w zeszłym roku ale za to napięcia na linii USA-Chiny nie rokują zbyt dobrze. Jeśli zablokują Tajwan to ceny używanych aut mogą jeszcze bardziej wystrzelić, czy się mylę? Z drugiej strony teraz chyba dobry moment żeby pozbyć się starego samochodu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eurolulu: auta z USA od dealera są drogie. Dla nabywcy europejskiego takie zakupy są nie oplacalne i nigdy nie były. Pozostaje szukanie okazji na portalach aukcyjnych typu iaai, copart, impact auto. Właścicielem takich aut jest zwykle ubezpieczalnia i najczęściej jest z nimi jakiś problem.. wizualny, mechaniczny, prawny. Do wyboru, do koloru
@eurolulu: poki co mozemy gdybać, sytuacja powoli sie poprawia, powiedzialbym ze nawet u nas widac poprawe, jakies pol roku temu na otomoto bylo okolo 180k ogloszen, w tej chwili juz jest okolo 200k. Tyle ze na dobrą sprawe wystarczy jedna wlasnie jakas polityczna decyzja na swiatowej arenie i bedzie problem. U nas w europie auta zapewne nadal beda drożeć chociażby ze względu na kolejne normy wprowadzane przez UE, az do czasu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eurolulu: interesowałem się tematem ostatnio i zdecydowałem się odłożyć zakup. Ceny wystrzelone w kosmos. Auta wiszą dość długo na portalach, sami handlarze przyznają że sprzedają mniej, osoby prywatne czekają po kilka miesięcy na kupca, aukcji jest więcej niż było, dużo ogłoszeń o cesji leasingow, najmow. Można gdybac, ale obstawiam, że w przyszłym roku będzie dobry czas na zakup. Targanie z USA imo obecnie nieopłacalne, oszczędność co do cen lokalnych niewielka, a
@limitless93: No ogólnie cieżki temat. Chyba trzebarzeczywiście czekać, obserwować i w między czasie kontrolnie rozglądać. Na szczęście jest czym jęździć i się nie pali aż tak.