Wpis z mikrobloga

#nazachodziebezzmian #netflixa został odarty z całego przesłania jakie niosło dzieło Remarqua. Skupiono się na pokazaniu działań wojennych pomijając wątek militarystycznej tresury młodych ludzi. Jeszcze ten wątek dobrych polityków i złych oficerów. Zawiodłem się, ekranizacja z 79 była znacznie lepsza. #film #wojna
  • 5
  • Odpowiedz
@BojWhucie: No wreszcie ktoś, kto to zauważył. Tak naprawdę od Remarqua pochodzi jedynie tytuł. Bohaterowi są płascy, bez jakiegokolwiek umocowania w opowieści. Trudno przejąć się ich losami. Scenariusz sprawia wrażenie pisanego w oparciu o szkolny skrypt, tak nielogicznie poszatkowana jest ta historia. A we wspomniany przez Ciebie wątku o złych wojskowych i dobrych politykach, brakuje jedynie młodego Hitlera. Dzięki temu przesłanie byłoby pełne.
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Czytając książkę możemy poczuć sympatię do głównych bohaterów, wczuć się w ten ponury wojenny klimat oraz zauważyć jak pruski dryl, militaryzm, fanatyzm oraz posiadanie władzy chociażby nad rekrutami obdziera z ludzi empatię i współczucie. Film został z tego obdarty nie niesie za sobą takiego przesłania jak książka, dzieląc ze sobą jedynie tytuł oraz bohaterów. Został poszatkowany, zmieniony chronologicznie i upłycony.
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Obejrzałem bo widziałem dużo dobrych opinii i fakt, jest fajny, ale żeby włączyć i zapomnieć że się to ogląda. Nie czytalem ksiazki, nie widzialem filmu z bodajze 79', ale tak: przede wszystkim relacje między żołnierzami, rozumiem że poczatkowa ekipa 4 młodzików pewnie ze sobą zwiazana bo dała mi taki vibe że są kumplami z dzieciństwa, Kat rozumiem jest postacią typowego dobrego wujaszka, wbija ekipa młodych łebków do okopu a ten
  • Odpowiedz