Wpis z mikrobloga

@JanuszPDM: pracę mam całkiem dobrą bez żadnego doświadczenia etc. w #!$%@? dziwne że mnie przyjęli będąc trochę mentalnym warzywem, na randce nie będę, to specyficzna sytuacja ale jest kilka strategii
@Niedobry: Może sobie studiować i w Brazylii jak ma opcję albo na Islandii czy nie wiem RPA różne ludzie mają upodobania. Kwestia perspektywy i tego co się robi po studiach czy były zmarnowane. Przykro mi że ci nie wyszło skoro tak mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JanuszPDM: @Niedobry: Skończyłem ten słynny kierunek techniczny na zachodniej uczelni i na #!$%@? mi się to zdało, pracuję w kompletnie niezwiązanej branży i po prostu korzystam z angielskiego który znałem równie dobrze przed studiami (gap year w UK). Czy opłacało się? Średnio. Czy było warto? Tak, bo w dowolnej interakcji od razu jesteś traktowany jako osoba z wyższym wykształceniem, a nie chłopek roztropek ( ͡° ͜ʖ ͡°
@PfefferWerfer: No wlasnie a po polskiej uczelni ktore szoruja po dnie w rankingach bylbys postrzegany jako kto??? XD Poza tym tak postrzegany przez pryzmat studiow mozesz byc tylko wlasnie wsrod sredniego szczebla robaczkow dla ktorych to "osiagniecie" nauczenie sie na pamiec kilkuset stron podrecznika. Przez kilka lat.

Te mityczne interakcje to sa dobre na pogaduchy w "Starbaksie" bo zawodowo to liczy sie wiedza, umiejetnosci i styl pracy. Na papierki kazdy powazniejszy
@Niedobry: No chyba, że mówisz o części uprawnień państwowych do których musisz mieć wyższe wykształcenie (#!$%@? z tym w jakim kierunku, ma być wyższe i koniec xd). O korpusie podoficerskim/oficerskim w razie mobilizacji też. W większości przypadków człowiek z wyższym a z średnim to jak na tym memie. No i powodzenia z dostaniem dobrej pracy biurowej bez wyższego (poza IT). To po prostu pierwszy etap filtrowania społecznego.
PfefferWerfer - @Niedobry: No chyba, że mówisz o części uprawnień państwowych do któr...

źródło: comment_1667031468gQwt7XXyt35dMbnwmPsTPS.jpg

Pobierz
@PfefferWerfer: Ale ja wlasnie pracuje i to zagranica na niemieckim kontrakcie. Tylko ze fakt: Nie kazdy potrafi sie sam zmusic do nauki i podnoszenia kwalifikacji. O mobilizacji sie nie wypowiem bo to odklejka straszna. Jeszcze gorsza niz "Panstwowka" XD