Wpis z mikrobloga

Mieszkam w pokoju gdzie nie jestem w stanie podłączyć się kablem do komputera stacjonarnego. Router daleko nie jest (5 metrów za drzwiami) i obsługuje 2,4ghz i 5ghz. Kupiłem antene tp-link archer t4u plus. Speedtest pokazuje: 230mb/s zapis, 25mb/s wysyłanie, 11 ping. Problem jest z pingiem, który nie jest stabilny (sprawdzane w cmd) i niestety do gier online się nie nadaje to rozwiązanie.
Ping czasem potrafi lecieć w okolicach 19ms przez 20 minut a przez kolejne 20 minut potrafi skakać do 100ms i gubić pakiety.
Jest jakieś rozwiązanie tego? kabla nie dam rady przeciągnąć.

#komputery #internet #internetmobilny #wifi #router #routery #informatyka
  • 9
  • Odpowiedz
@kerri: Ale dokąd ten ping? Puść równolegle dwa pingi jeden do bramy drugi gdzieś do internetu aby wykluczyć problem UPC. Przy takim sygnale musi działać.
  • Odpowiedz
@jaj0: Ten gdzie jest napisane 2m. W rzeczywistości są to ze 4, może 5 metrów i drzwi.
@dktr: Puściłem też ping na laptopie po kablu i nie widzę żadnych skoków a na kompie w tym samym czasie były stracone 3 pakiety i kilka skoków (przy ledwie 30 minutach testu).
  • Odpowiedz
@kerri: podłącz się z siecią 2,4GHz, jest wolniejsza, ale bardziej stabilna i lepiej radzi sobie z przeszkodami. Jeżeli się nie poprawi to może problemem jest router. Co za wynalazek dają w Vectrze?
aaa i mam nadzieję że nie stoi na mikrofalówce ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz