Wpis z mikrobloga

Pierwszy dzień z Pico 4:
Mega wygodny, nie ma co porównywać do Q2 standard strap, Reverb g2 był wygodniejszy ale miał kabel.
Soczewki spoko ale nie jest tak że gdzie nie spojrzysz jest idealnie. Krawędzie dalej są rozmyte. FoV widać że większy. Czytanie tekstu petarda. Spokojnie można wejść na mikro i czytać jak na monitorze. Przy bardzo jasnym kolorze np. biały ekran widać taką siatkę z czarnych kropek, ale musi być naprawdę dużo jasnego bo normalnie jest to niezauważalne. Jak obracam głową to otoczenie jakby się zakrzywiało, ciężko to opisać. Na Q2 też tak jest ale dużo mniej. Kolory lepsze bo bardziej naturalne. Na quest są bardzo przesycone. Jasność identyczna. PCVR wymaga poprawy żeby to wyglądało jak na AirLinku. Virtual Desktop działa jak na Quest. Śledzenie bardzo dobre. W Beat Saber mam 700h i grało się jak na Q2 (jak już jako tako ustawiłem stream po kablu na tej aplikacji Pico) ale na powtórkach witać że jest jakiś błąd. Podczas wibracji miecze się trzęsą. Pewnie jak wyłączy się wibracje to nie będzie problemu. Płynność systemu czy przeglądarki daleko za Questem zobaczymy czy to poprawią. Niby 90Hz jest póki co eksperymentalne. Dźwięk naprawdę dobry. Dużo lepszy niż Q2.
Odpaliłem w dobrej jakości film 2D w tym kinie Pico i tam widać przewagę tych soczewek. Ogląda się świetnie. Obraz czysty i wyraźny + wygodnie się siedzi.
Póki co Quest wygrywa chyba że ktoś chce przeglądać neta albo oglądać filmy( ͡° ͜ʖ ͡°)
#vr
Matthe - Pierwszy dzień z Pico 4:
Mega wygodny, nie ma co porównywać do Q2 standard ...

źródło: comment_1666909207AYmxFFJFgoSjL72PzxjrBL.jpg

Pobierz
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matthe: mi nie bardzo pasuje ten cover wcale i czekam na alternatywę jakąś (niny VRCover pracuje już nad tym). Nie ma u Ciebie efektu brudnej soczewki na około? Jak docisne gogle tak żeby były jak najbliżej to ten problem się minimalizuje i oczywiście fov poprawia. Przy dobrym założeniu gogli ten problem z zakrzywieniem się minimalizuje, a po pewnym czasu wcale się tego nie zauważa tym bardziej podczas gry. U mnie ta
@Matthe: Jak dobrze się na tym ogląda filmy w 2D? Pikseloza straszna czy ma to ręce i nogi? Przymierzam się do kupna pierwszego vr głównie jako zamiennik tv do filmów. Już wyczytałem, że duży tv lepszy, ale ja nie mam miejsca na to i jeszcze dużo podróżuje.
@Cerasus: Brudna soczewka to jakaś wada fabryczna? Podczas gry jest to niezauważalne ale się trzęsie nagram później jak to wygląda.
@pffflstlss: kabel i https://www.picoxr.com/us/vsa.html
@Ankieciarz: Tak jak pisałem, do filmów najlepsze co może być (nie wiem jak Quest pro) Obraz idealny, jedynie ta siatka jest widoczna przy jasnych scenach ale trzeba się na tym skupić żeby to zobaczyć. Mam duży oled ale w vr można poczuć ten efekt kinowy.
@Cerasus: Coś takiego jest, normalnie tracking działa jak na q2 ale jak ścinasz klocka to jest wibracja i miecze zaczynają skakać. Tylko podczas wibracji. Zobacz slow mo. Miecze mam ustawione na szybko pod te kontroler to trochę krzywo się tnie ale efekt widać.
Matthe - @Cerasus: Coś takiego jest, normalnie tracking działa jak na q2 ale jak ścin...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matthe: chodzi o to jak czerń wygląda na krańcach soczewki. Co do kontrolerów i czytałem o tym wcześniej, nawet było nagranie na którym wystarczyło ocierac ostrzami i ten problem było widać. Miejmy nadzieję, że w aktualizacjach jakoś to naprawią. Wczoraj pograłem w BS'a i muszę przyznać, że czuć strasznie różnice w masie kontrolerów względem knucklesów (oby też szybko jakieś gripy się ciekawe pojawiły).
@Matthe spadłeś mi z nieba, bo aktualnie mam starego Rifta na testy i chcę na początku przyszłego roku kupić swój setup. I właśnie zastanawiam się nad quest 2 lub właśnie pico 4, bo cenowo podobnie. Jakbyś był na moim miejscu to co byś bardziej polecił? Na temat pico 4 jest kilka filmów na yt i stawiają go można powiedzieć nad questem. W polskim internecie na temat Pico nie ma wiele. W rifcie
@kurvvawszystkozajete: Wizualnie jest lepiej niż na quest 2 ale mają sporo roboty żeby cały soft działał jak u mety. Jak to twój pierwszy vr to bierz coś co działa. Quest 3 dopiero pod koniec roku. Tam w końcu będzie nowy procek. Pico zrobiło większą rozdzielczość ale ten stary procek czasami umiera i zionie ogniem bo jest bardzo podkrecony xD Chcieli się pochwalić rozdzielczością na papierze to teraz mają co robić żeby
@Matthe Rift można powiedzieć że pierwszy vr. Mam go od 3 tygodni i pykam codziennie i gdyby nie rozdzielczość to by było nawet ok. Tego się najbardziej obawiam w Pico, że to będzie coś jak xiaomi - hardware spoko, ale soft niszczy wszystko. W takim razie skupię się może na znalezieniu dobrej używki questa 2 na przeczekanie na questa 3.

A powiedz mi jak działa granie na samych goglach. Czy są to
@kurvvawszystkozajete: Na samych goglach robią coraz lepsze gry ale wiadomo to jest mobilny procek z telefonu. Fpsy są ale grafika jest strasznie uproszczona. Bardzo fajnie działają prostsze gry typu puzle, platformòwki, karcianki. Jak przestaniesz zwracać uwagę grafikę to frajda z gry będzie. Zawsze kontent>grafika. Normalne gry typu Alyx to z dobrego kompa po wifi obraz na gogle. Trzeba mieć mocnego kompa i dobre wifi. Oculus appka do streamowania obrazu