Wpis z mikrobloga

Dwóch Czechów zostało skazanych za podżeganie do nienwisci do Ukrainców.
Co to za ludzie? Okazuje się, ze zero zaskoczenia co to za gagatki. Kolejny kraj w ktorym ''eksperci'' walczący z organiczeniami covidowymi rozsiewaja propagandę korzystną dla Rosji.

Patrik T. jest z kolei podejrzany o groźby pod adresem prezesa Czeskiej Izby Lekarskiej Milana Kubka w związku z jego wsparciem dla szczepień przeciwko Covid-19.

Skazany na pół roku więzienia Tomasz Cz. jest w innej sprawie podejrzany o wspieranie i propagowanie terroryzmu z powodu publicznych wezwań do fizycznych ataków na posłów.


Dwaj mężczyźni zostali skazani na kary 6 i 10 miesięcy więzienia za nienawistne wypowiedzi o Ukraińcach w upublicznionym nagraniu wideo.


Filmiki zawierały również szereg obraźliwych i wulgarnych wypowiedzi, w których określają Ukraińców jako brudnych itp. Pojawiają się też wypowiedzi typu: „Niech wracają do Kijowa” albo „To jest normalnie okupacja, co oni tu robią”. Oskarżeni skrytykowali również fakt, że Ukraińcy posiadają np. drogie telefony komórkowe.


https://belsat.eu/pl/news/26-10-2022-maja-drogie-telefony-komorkowe-dwoch-czechow-skazanych-za-podzeganie-do-nienawisci-wobec-ukraincow/

#ukraina #czechy #rosja
  • 6
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Ale to zachodni politycy chcieli wywołac chaos wprowadzając segregację sanitarną a nawet zwolnić z pracy nieszczepionych. Gospodarkę Im się tak czy tak udało rozwalić
  • Odpowiedz
@Ssslave: a ktoś jeszcze może odszedł po Aryo?

Nie planuje porzucać wykopu, no chyba, że z przyczyn wyższych. Mam mniej czasu ostatnio i niewiele info wrzucam. Dzisiaj wyjatkowo kilka wpisów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szurszur: @BayzedMan: @Viado: @Ssslave: @unfolding: jak was interesuje temat tak przedwczoraj było to głównych wiadomościach na ČT. Jak mi jutro przypomnicie tak podrzucę link i w razie potrzeby przetlumacze ten reportáž.
Akurat sytuacja u mnie z podwórka, także sam się zdziwiłem jak usłyszałem o tym w wieczornych wiadomościach.
  • Odpowiedz