Wpis z mikrobloga

#apple #iphone już oficjalnie wiadomo, że w przyszłym roku będzie USB-C w telefonach. Otwieram zatem dyskusję i słucham państwa, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania, bo zawsze myślałem, że USB lepsze niż lightning, ale ostatnio gdzieś czytałem, że jednak niby nie do końca. Chciałem sobie kupić nowy telefon w tym roku, ale w świetle tych doniesień to chyba poczekam jednak na kolejny model.

Co lepsze

  • USB-C 75.0% (72)
  • Lightning 25.0% (24)

Oddanych głosów: 96

  • 13
@skylerdw: kurde już po roku? To aż dziwne. Jesteś pewien, że się po prostu nie zasyfił? Mam w domu dwa iPhony, jeden ma 5 lat, drugi 2 i nigdy nie było z tym problemu, tylko właśnie trzeba było czyścić z paprochów co jakiś czas.
@pekak: lightning lepszy, nigdy nie rozumiałem czemu w porcie USB C zdecydowali się umieścić złącza na cienkiej płytce w środku i żeby wtyczka ją okalała. Podejście Apple z wtyczką ze złączami po zewnętrznej stronie i portem bez drobnych wystających elementów ma więcej sensu. Natomiast w kwestii standaryzacji zdecydowanie jestem za tym żeby używać jednego rodzaju portu we wszystkim.
To już mój trzeci iPhone i nie mogę się doczekać USB C, lightning zawsze mi się po ok roku zaczynał psuć.


@skylerdw: tylko w 11 pro miałem „problem” z gniazdem ładowania. Męczyłem się z tym jakiś czas. Co się okazało kurz i paprochy ubiły się całkiem mocno na dnie gniazda, trochę pogrzebałem wykałaczką i problem zniknął.
@moods: Czuję się turbo głupio, że na to nie wpadłem - właśnie rozwiązałeś mój problem z ładowaniem :D
Nie mogę wysłać ci wiadomości - napisz na priv, podrzucę ci kod na 15zł do pyszne. Ewentualnie mogę zrobić #rozdajo dwóch kodów na mikro, ty wybierasz.
@pekak: Gdyby nie fakt, że lightning dalej stoi z prędkościami w epoce kamienia łupanego to nie miałbym nic czy będzie zmieniony czy nie. I tak potem w podróż się bierze więcej niż jeden kabel, bo wolę na noc podłączyć obie rzeczy na raz niż żonglować ale to już co kto lubi. Jeszcze żeby akcesoria też szybko się zmieniły dość szybko, np update airpodsów jak to zrobili z magsafe.

Generalnie spoko że
@pekak: Za krótko używam lightining. Teoretycznie wydaje się być lepszą opcją, bo jak coś się popsuje to prędzej wtyczka niż gniazdo. I tak w moich Asusach zenfonach USB się psuły, w Xperii też, w Samsungu S8 nie pamiętam. w Op7 pro przez 3 lata nic się stało, a dwa lata pracowałem na maszynowni, więc czysto nie było. Także raczej bez różnicy, ale z racji tego, że Apple musi doić nawet na