Wpis z mikrobloga

@Urban7735: Raczej jeśli już, to będzie ich więcej. Minoxidil działa więcej niż na jeden obszar i może być tak, że dojdzie do włosów i wtedy - faktycznie - na początku będą ci wypadać włosy, ale na ich miejsce będą rosnąć nowe silniejsze (które z kolegi wypadną jak przestaniesz brać minoxa i wrócą te słabsze).
  • Odpowiedz
@Urban7735: ogólnie to nie jest zero jedynkowe. Minoxidil jako lek na nadciśnienie wpływa na kanały potasowe co z kolei może wpłynąć na wytwarzanie prolaktyny. A zwiększona ilość prolaktyny może wpływać na włosy, penisa i chęć do życia. Ja u siebie zauważyłem przerzedzenie włosów i w weekend zamierzam zrobić badania krwii w kierunku właśnie sprawdzenia czy nie mam podwyższonej prolaktyny. Na reddicie też znalazłem kilka wątków na ten temat
  • Odpowiedz
@Lordon: Jeśli chodzi o brodę to zazwyczaj stosuje się około pół roku dłużej po tym jak wyjdą wszystkie włosy na zaroście, aczkolwiek nawet wtedy jakaś część może wypaść, jednak zdecydowana większość zostanie.
Jeśli chodzi o włosy na głowie, to niestety jak się przestanie stosować to wypadną wszystkie i wszystko wróci do poprzedniego stanu po jakimś czasie.
  • Odpowiedz