Wpis z mikrobloga

Jest życie po fund accountingu/administracji? Już nie mogę patrzeć na tę robotę. Jestem wypalony, znudzony i przepracowany jednocześnie. Mam 6 lat doświadczenia, 4lata jako tl/manager. Ogarnięty angielski, Excel top, vba i smykałka do technicznych rzeczy. Lubię pracować nad usprawnieniami, automatyzacja i takie tam. Dużo projektów prowadzilem od a do z, zarządzanie zespołem i relacjami z klientem.

Myślałem, żeby zostać w bankowości, ale iść w coś w stylu project managementu albo product ownera, ale mam wrażenie, że też szybko się zdobi powtarzalne i nudne.

Druga ścieżką którą rozważam jest coś z analizy danych, bo zawsze miałem autystyczne odchyły i pewnie by mi się spodobało.

Ktoś z FA albo pokrewnego tematu zmienił pracę i ma doświadczenie?

#korposwiat #pracbaza #bankowosc
  • 4
  • Odpowiedz
@lukasz_r128: a jest w tym pieniądz? I jak oceniasz różnorodność i 'ciekawosc' pracy? Myślałem o tym, temat się często pojawia na różnych grupach, ale pewnie bym musiał startować od zera.

Nie wiem czy mam ochotę zarabiać 1/4 tego co obecnie i być znowu zwykłym pionkiem jeżeli droga prowadzi do nikąd. W sensie jestem gotowy na taki ruch ale pod warunkiem, że się to opłaci i praca nie będzie wysysać że
  • Odpowiedz
@Stolbilardowy 1 z 3 najlepiej płatnych działek jeśli chodzi o programowanie. Projekty jak to projekty jedne ciekawsze inne nie. Ja na przykład z góry odrzucam wszystkie projekty z branży finansowej bo mnie zwyczajnie nudzą takie dane. Fakt, że żeby dużo i szybko osiągnąć trzeba szybko sporo wiedzy nabyć o modelowaniu danych, procesach ETL, narzędziach do ich budowania, o modelach tabularycznych i o technologiach chmurowych. Plus jest taki, że z reguły jest
  • Odpowiedz
Myślałem, żeby zostać w bankowości, ale iść w coś w stylu project managementu albo product ownera, ale mam wrażenie, że też szybko się zdobi powtarzalne i nudne.


@Stolbilardowy: Jeśli to Ci się podoba, to tak zrób. Nawet jak w banku będzie Ci nudno (a nie sadze), to możesz iść dalej na tym stanowisku do innych branż/firm.
  • Odpowiedz