Wpis z mikrobloga

Jaką kartę byście brali do grania w 1440p (może nawet ultrawide)?

Kurde no ja nadal siedzę na r9 290 (moja 3 karta i wszystkie do tej pory od AMD) i kusi mnie zobaczyć sobie ten rej trejsing na własnym monitorze.

Jak to wygląda u kart #amd z ichniejszym FSR 2.1? Czy zwyczajnie nie przeskoczy się braku fizycznych rdzeni RT i wydajność i tak będzie słabsza względem kart zielonych?

Jeśli chodzi o #nvidia celuję w 3080 10/12gb jak się trafi fajna cena.

Alternatywa od amd waszym zdaniem?

#pcmasterrace #gry
  • 18
@josedra52: bez RTX, to 6900 radzi sobie bardzo dobrze na na 1440p, ta karta jest idealnie stworzona do tej rozdzielczości. CO RT, to nie wiem nie sprawdzałem, odpaliłem jedynie RE2R z tą funkcją i fpsy dawały radę, ale to gra z 2019 roku, z nowszymi nie będzie tak różowo już. Jeśli Ci bardzo zależy na RX to bym brał geforce. Ja się będę prawdopodobnie przesiadał na 4090 ze względu na to,
@josedra52: Siedzisz na karcie 9 lat, przy takim interwale zmian to na pewno warto dołożyć do czegoś dobrego ;)

Co do RT to jest o wiele wolniejsze na Radeonach. Może w jakiejś grze gdzie go w ogóle nie widać, albo jest jeden efekt (np odbicia) jakoś uciągnie, ale jak odpalasz grę z większą ilością efektów (odbicia, cienie, oswietlenia) to już kaplica. Braku fizycznego wsparcia dla RT się nie przeskoczy.

3080 brzmi
@josedra52: Nawet 3070ti spokojnie poradzi sobie z 1440p. No ale jak Cię stać, to 3080 jak najbardziej spoko.

FSR chyba jeśli chodzi o wydajność jest na tym samym poziomie co DLSS(?), ale wygląda zdecydowanie gorzej. Np z włączonym DLSS w trybie quality gra praktycznie zawsze wygląda lepiej niż na native rozdzielczości.

Karty AMD mają sens chyba tylko wtedy jak kogoś nie specjalnie interesują gry AAA i potrzebuję jak najmniejszym kosztem jak
@josedra52: 3080 czasami przegrywa z 6800XT, a czasami wygrywa z 6900XT. Z drugiej strony 6900XT czasami wygrywa z RTX 3090 - mowa o samej rasteryzacji ( ͡° ͜ʖ ͡°). A taki 6900XT ma wydajność RT na poziomie mniej więcej 3070. Fajną sztukę 6900XT można wyrwać sporo taniej niż 3080tkę.

FSR 2.1 jest bardzo blisko DLSS 2.0, ale nadal nie jest to to samo. HW unboxed ma testy
@josedra52 Jak najmocniejszą. No może 4090 to byłby overkill. Raczej powiedz ile chcesz wydać.

Inna sprawa jakie tu masz cpu jak siedzisz na takiej starej karcie.?
@josedra52:

Mam bardzo podobny problem, tj. siedzę na GTX 970, przesiadłem się na monitor UW4K (3840x1600) i teraz szukam odpowiedniej karty do nowego komputera, bo na GTX-ie możliwości drastycznie spadły.

Jedyny GeForce serii 3 jakiego biorę pod uwagę to 3090, ponieważ tylko on ma wystarczająco VRAMu - a to jest największa wada tej serii. 8 i 10GB to już w 2020 było "na styk", już teraz jest co najmniej kilka gier
@Variv: Poproszę o przykład(y).


@jagoslau np w gigabyte gaming x sekcje zasilania masz 60A lub 70A amper w zależności od rewizji. Tu masz 55A. A płyta kosztuje w ddr4 1000 zł.
Ok, zapoznałem się - chyba zmienię płytę na GB. Dzięki za polecenie.


@jagoslau: Nie ma sprawy. Po prostu niedawno sam rozkminiałem temat płyty pod 13 gen na ddr4, więc jestem na świeżo.