Wpis z mikrobloga

@Piotrekp666: Jutro postaram się wrzucić jakieś pierwsze wrażenia. Drugie i trzecie też. Ale dziś skończyło się embargo na recenzje, więc wszyscy youtuberzy, którzy dostali te gogle tydzień wcześniej, mogą nareszcie opublikować swoje filmy, informacji powinno już wkrótce być aż nadto. W skrócie: super i do dupy jednocześnie, tzn. duży upgrade w stosunku do Questa 2 pod wieloma względami, ale moim zdaniem cena zbyt wysoka, a śledzenia ruchu gałek ocznych i mimiki
xgre - @Piotrekp666: Jutro postaram się wrzucić jakieś pierwsze wrażenia. Drugie i tr...

źródło: comment_1666725443VQNukgAUnHe40XDURvAiB6.jpg

Pobierz
@xgre: będę wdzięczny za opinię na temat trakingu kontrolerów.
Szczególnie, że Q2 nie radzi sobie z szybkimi ciosami spoza pola widzenia.
Co drażni w grach typu "Untill you fall" czy 'Trill of the fight"
Zrezygnowałem z kupna "Sword & sorcery" zeby się nie wk...ć
@nopayn: Kontrolery nie mają tych takich obręczy z diodami na podczerwień, za to mają kamery i same rozpoznają swoje położenie, więc gogle nie muszą ich widzieć. Czyli bez problemu działają za plecami. Co do samej szybkości to nie wiem, ja gram w No Mans Sky, tam nie ma jakiś szalonych wymagań pod tym względem. Ale zauważyłem, że jak jest ciemniej w pokoju, i opuszczam ręce poniżej biurka, to kontrolery lubią tracić
@xgre: a jak jakość wyświetlanego obrazu, soczewki pancake robią robotę w porownaniu do q2? Masz tam ostrosc na calej wyswietlanej powierzchni w koncu czy to jakos dziala na zasadzie "ostrosc tam gdzie trakuje oczy"?
Tez uwazam, ze cena nieadekwatna mimo, ze to nie dla graczy. (ktos wystawil na alle za 11.5k xD
@ubog: Obraz jest znacznie lepszy, ostrzejszy, nie rozmazuje się, cała powierzchnia jest ostra, na brzegach jest taka jakby ciemniejsza delikatna winieta, ale ostrość pozostaje. Ma to taką wadę, że teraz bardziej widzę piksele.
@Matthe: Trudno powiedzieć, ale znacznie dłużej niż gogle. Gogle mi się zdążyły rozładować, a kontrolery nadal miały coś około 60-70%, ale nie pamiętam dokładnie. Teraz ładowały się przez noc, gogle mają 83%, a kontrolery 93/95%, zobaczymy co dalej.
@Cerasus: Nie używałem Pico, trudno mi porównać, ale w porównaniu do Q2 to jest niebo a ziemia. Wydaje mi się, że ostrość jest na całej powierzchni. Dla mnie litery na skraju są czytelne tak samo, jak na środku. Trochę się jakby uginają na samym skraju, ale to może być też wina moich okularów.