Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakiś pomysł jak przetestować kartę sieciową wi-fi? Coś co odpalę na dobę i później sprawdzę czy nie zerwało połączenia?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to odpalić długi filmik na yt i sprawdzić następnego dnia czy się nie zawiesił.
Kupiłem siostrze laptopa i ponoć zrywa połączenie, wymienili go w sklepie i po kilku dniach to samo. Wziąłem go na testy, wyłączyłem funkcje oszczędzania energii w karcie, zaktualizowałem sterowniki i standardowo #umniedziala
#komputery #windows #windows11
  • 10
@dondon: odpalenie filmu na YT nic Ci nie da, bo może go sobie przeglądarka pobrać w 20 minut i potem odtwarzać, bez względu na to, czy spadnie połączenie, czy nie. Podobnie z live streamem - jak zniknie net to zacznie mielić, ale jak wróci, to film też wystartuje. Przy czym już wtedy nie będzie znaczka "na żywo", co byłoby jakimś tam wskaźnikiem.

Moim zdaniem najlepiej puścić pinga - na windowsie otwierasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dondon: wiersz poleceń, ping onet.pl -t i zostaw, potem terminujesz wciskając ctrl+c i masz podsumowanie, nie powinno gubić pakietów. Często w sieciówkach Atherosa na których jest i WiFi i BT występuje problem z przegrzewaniem karty, czasem wystarczy wyłączyć BT, czasem nie. Może być tak że u ciebie karta działa w innym standardzie czy też negocjuje inną prędkość na twoim routerze i jest względnie stabilnie, a u niej nie. Możesz też zawsze
@dondon: norma. Możesz też napisać skrypt np. w powershellu żeby puszczał x pakietów co x minut jeżeli zastanawia Cię czy się nie rozłącza w czasie nieaktywności. Możesz też sprawdzić jak wygląda pasmo wifi w miejscu gdzie używa wifi, może kanał jest oblegany przez sąsiednie sieci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Narun: O Panie napisanie skryptu to nie moja liga.
Pasmo wifi najszybciej dam radę sprawdzić w weekend, a to też nie jest pewne. Chociaż stary laptop, tablet i komórki w tym moja działają bez zarzutu w tej sieci.
Problem w tym, że chyba jutro jest ostatni dzień na zwrot w ciągu 2 tygodni bez użerania się. W domu będę dopiero o 22 więc włączyłem jeszcze raz ten ping. Zastanawiam się jak