Wpis z mikrobloga

Mam wykupione pełne szkolenia na UAVO VLOS i BVLOS (dostałem w ramach prezentu...). Zostało jakieś 2,5 miesiąca ważności tych kursów w ośrodku szkoleniowym. Nie jestem jakimś bardzo zapalonym droniarzem. Posiadam Mavica 2 Pro.

Poradźcie proszę jak podejść do tematu, by jednak ukończyć te kursy i zdobyć certyfikaty, bo trochę szkoda wydanych pieniędzy. Chciałbym potrenować przed egzaminem praktycznym. Co tam jest sprawdzane? Czego się uczyć?

#drony #dron #ulc #vlos
  • 6
  • Odpowiedz
@rosomak94: zgadza się, są tam 4h, przynajmniej w tym VLOS. Tyle, że nie latam za wiele, szczególnie w tym roku miałem tyle rzeczy na głowie, że dron się trochę kurzył i chciałbym się trochę przygotować, żeby to poszło w miarę bezstresowo :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@graulv: Te kursy to w sumie formalność, jak nie #!$%@? dronem w łeb instruktorowi to zdasz. Prędzej teorie można #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@rosomak94: @franaa: właśnie o to mi chodzi jak to wygląda w praktyce, czy jakieś zaawansowane cuda trzeba robić czy jakaś zwykła ósemka, kwadrat.
I w zasadzie kluczowe pytanie. W jakim trybie tam się lata i zdaje te egzaminy? Z GPS? Odblokowałem ostatnio tryb ATTI (sam barometr, bez GPS) i jest faktycznie trudniej, więc może z takim powinienem poćwiczyć?
  • Odpowiedz