Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuje opinii/zdania odnośnie zaproponowanych mi opcji oraz cen instalacji ok. 10kwp. Dach dwuspadowy, blacho-dachówka, nachylenie ok 37stopni, orientacja północ/południe, może na upartego coś wschód/zachód.

Zestaw 1:
Ja Solar 455 wp
Sofar Solar
Brutto: 32500

Zestaw 2:
Ja Solar 450 wp
Sofar Solar/ FoxESS
Brutto :34500

Zestaw 3:
Longi 455W
Huawei Sun2000 10KTL-M1
Brutto: 37300

Zestaw 4:
Risen 400 wp
FoxESS z serii T G3
Brutto: 35600

Który zestaw wg Was jest najkorzystniejszy?
Osobiście skłaniam się do zestawu 3 ze względu na możliwość podpięcia ew. magazynu.
Ew. czy możecie polecić inny zestaw/firmę co wykona w okolicach Warszawy instalację?

#fotowoltaika #warszawa
  • 18
  • Odpowiedz
@h3llord: 1 spoko cena i zestaw tez opłacalny. 3 droższa o 5k, w tej cenie jesteś w stanie kupić ten falownik Huawei, wiec chyba teraz bym nie wydawał tego dodatkowego siana, bo sofara tez sprzedać zawsze można i kupić huawei na to miejsce, a magazynu i tak nigdy się opłacać nie będzie
  • Odpowiedz
a magazynu i tak nigdy się opłacać nie będzie


@Cygan_Wojtus: nie mów hop( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jak jeszcze da się go ładować nie tylko PV a i gridem w tanich porach a rozładowywać gdy prąd zdrożeje to się inaczej kalkuluje.
  • Odpowiedz
Czyli ogólnie polecacie 1. Może to będzie rozwiązanie, zamiast wydawać więcej w foto, to coś innego przy domu zrobię za tą kasę. Zobaczę co jeszcze inne mirki doradzą, ale 1 zaczyna mnie przekonywać :D
  • Odpowiedz
@h3llord: sam mam longi i falownik Hypontech, lata bez problemu wszystko. Ten bank energii to zapomnij bo to majątek i nic Ci nie da. Za Huawei przepłacać też bez sensu. Polecam firmę w której robi moja sis już sporo lat. Sprawdzeni i doświadczeni fachowcy w temacie, firma Sunelectric z Lublina ale bardzo dużo zleceń mają na Wawie. Dla Mirka mogę załatwić jakiś rabacik pewnie… pisz na Priv jak coś (
  • Odpowiedz
@camelowski: Hej,
zawsze możesz się podpytać siostry jakie mają terminy oraz ceny za podobny zestaw :)
Mowa oczywiście o kwotach brutto dla indywidualnego odbiorcy, bez dotacji ;)

Priv nie przechodzi
  • Odpowiedz
@h3llord: już odblokowałem. Najpierw Ty wykaż inicjatywę i poproś o wycenę a ja załatwię ewentualny rabat. Chcesz na gotowo? ( ͡ ͜ʖ ͡) Nie mam aż tyle cennego czasu Mirku
  • Odpowiedz
  • 0
@h3llord czy jest w ogóle sens robić panele na północ?
Wg mnie lepiej ograniczyć się do południa/wschód/zachód i oczywiście mniejszy falownik niż moc instalacji
  • Odpowiedz
@boso Północ/południe - to podana orientacja dachu :) Planuje głównie na południe, na wschód/zachód mam wiaty, więc ew. coś na nie wrzucić. Jednak 80-90% będzie na południe, chyba że firma powie, że nie dadzą rady wrzucić wszystkich paneli na tą stronę, bo np komin rzuca cień.
  • Odpowiedz
@h3llord: opcja 3 ale nie longi :)

Hybrydowy falownik to nie tylko możliwość podpięcia magazynu, ale także innych zabawek w przyszłości - optymalizatorow, zasilanie awaryjne, ładowarka samochodowa, sterowanie magazynem oparte o cenę prądu etc

Magazyny - wszyscy mówią że są drogie, ale jak prąd skoczy jak w taryfach dla firm to nagle okażą się tanie.
Zwłaszcza jak program prosument
  • Odpowiedz
Ech to teraz mam dylemat, brać 1 czy 3.
@Mateos2 co wg Ciebie zamiast Longi, się zapytam czy mają coś innego i w jakiej cenie wtedy.
@testerwykop niestety szukanie kogoś normalnego w okolicach Warszawy to tragedia, zawsze min. +50% do cen usług
  • Odpowiedz
@h3llord: Dokładnie. W opcji 1 masz cene jak na podkarpackiej wsi. Dokładanie do tej inwestycji jest bez celu.

Co zyskasz kupując inny falownik? Zwłaszcza proponowanego huaweia który jest trudno dostępny i wymusza drogie dedykowane komponenty w przypadku rozbudowy? Ludzie którzy tutaj proponują magazyny, backupy to albo nie mają takiego magazynu albo im się wydaje, że 30 000 zł na magazyn to mało...
  • Odpowiedz
Do opcji pierwszej dostałem propozycję dopłaty 5k netto i wtedy jest sofar sonar z obsługą magazynu energii. Czyli cenowo wyjdzie wtedy podobnie jak zestaw 3
  • Odpowiedz