Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuje opinii/zdania odnośnie zaproponowanych mi opcji oraz cen instalacji ok. 10kwp. Dach dwuspadowy, blacho-dachówka, nachylenie ok 37stopni, orientacja północ/południe, może na upartego coś wschód/zachód.

Zestaw 1:
Ja Solar 455 wp
Sofar Solar
Brutto: 32500

Zestaw 2:
Ja Solar 450 wp
Sofar Solar/ FoxESS
Brutto :34500

Zestaw 3:
Longi 455W
Huawei Sun2000 10KTL-M1
Brutto: 37300

Zestaw 4:
Risen 400 wp
FoxESS z serii T G3
Brutto: 35600

Który zestaw wg Was jest najkorzystniejszy?
Osobiście skłaniam się do zestawu 3 ze względu na możliwość podpięcia ew. magazynu.
Ew. czy możecie polecić inny zestaw/firmę co wykona w okolicach Warszawy instalację?

#fotowoltaika #warszawa
  • 18
@h3llord: 1 spoko cena i zestaw tez opłacalny. 3 droższa o 5k, w tej cenie jesteś w stanie kupić ten falownik Huawei, wiec chyba teraz bym nie wydawał tego dodatkowego siana, bo sofara tez sprzedać zawsze można i kupić huawei na to miejsce, a magazynu i tak nigdy się opłacać nie będzie
a magazynu i tak nigdy się opłacać nie będzie


@Cygan_Wojtus: nie mów hop( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jak jeszcze da się go ładować nie tylko PV a i gridem w tanich porach a rozładowywać gdy prąd zdrożeje to się inaczej kalkuluje.
Czyli ogólnie polecacie 1. Może to będzie rozwiązanie, zamiast wydawać więcej w foto, to coś innego przy domu zrobię za tą kasę. Zobaczę co jeszcze inne mirki doradzą, ale 1 zaczyna mnie przekonywać :D
@h3llord: sam mam longi i falownik Hypontech, lata bez problemu wszystko. Ten bank energii to zapomnij bo to majątek i nic Ci nie da. Za Huawei przepłacać też bez sensu. Polecam firmę w której robi moja sis już sporo lat. Sprawdzeni i doświadczeni fachowcy w temacie, firma Sunelectric z Lublina ale bardzo dużo zleceń mają na Wawie. Dla Mirka mogę załatwić jakiś rabacik pewnie… pisz na Priv jak coś ( ͡
@camelowski: Hej,
zawsze możesz się podpytać siostry jakie mają terminy oraz ceny za podobny zestaw :)
Mowa oczywiście o kwotach brutto dla indywidualnego odbiorcy, bez dotacji ;)

Priv nie przechodzi
@h3llord czy jest w ogóle sens robić panele na północ?
Wg mnie lepiej ograniczyć się do południa/wschód/zachód i oczywiście mniejszy falownik niż moc instalacji
@boso Północ/południe - to podana orientacja dachu :) Planuje głównie na południe, na wschód/zachód mam wiaty, więc ew. coś na nie wrzucić. Jednak 80-90% będzie na południe, chyba że firma powie, że nie dadzą rady wrzucić wszystkich paneli na tą stronę, bo np komin rzuca cień.
@h3llord: opcja 3 ale nie longi :)

Hybrydowy falownik to nie tylko możliwość podpięcia magazynu, ale także innych zabawek w przyszłości - optymalizatorow, zasilanie awaryjne, ładowarka samochodowa, sterowanie magazynem oparte o cenę prądu etc

Magazyny - wszyscy mówią że są drogie, ale jak prąd skoczy jak w taryfach dla firm to nagle okażą się tanie.
Zwłaszcza jak program prosument zmieni warunki

P.s. podpisz umowę szybko bo Huawei właśnie podniósł ceny o
Ech to teraz mam dylemat, brać 1 czy 3.
@Mateos2 co wg Ciebie zamiast Longi, się zapytam czy mają coś innego i w jakiej cenie wtedy.
@testerwykop niestety szukanie kogoś normalnego w okolicach Warszawy to tragedia, zawsze min. +50% do cen usług
@h3llord: Dokładnie. W opcji 1 masz cene jak na podkarpackiej wsi. Dokładanie do tej inwestycji jest bez celu.

Co zyskasz kupując inny falownik? Zwłaszcza proponowanego huaweia który jest trudno dostępny i wymusza drogie dedykowane komponenty w przypadku rozbudowy? Ludzie którzy tutaj proponują magazyny, backupy to albo nie mają takiego magazynu albo im się wydaje, że 30 000 zł na magazyn to mało...
Do opcji pierwszej dostałem propozycję dopłaty 5k netto i wtedy jest sofar sonar z obsługą magazynu energii. Czyli cenowo wyjdzie wtedy podobnie jak zestaw 3