Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co zrobić w tej sytuacji?

Załóżmy, że na pewną osobe z mojej rodziny jest zarejstrowany motorower, aby było tańsze ubezpieczenie. Jeździłem na nim jak jeszcze chodziłem do gimnazjum.
Ale generalnie osoba, która jest właścicielem go nie kupiła, tylko jeszcze zupełnie inny członek rodziny.
Generalnie to on nie żyje, a ten motorower musi zostać przepisany na mnie z przyczyn prywatnych.
I no.. nie wiemy od kogo ten motor jest kupiony, miałem umowe kupna i sprzedaży, ale się zgubiła. A osoba, która ten motor kupiła po prostu nie żyje i nie powie od kogo kupił.
Czy da się coś w takiej sytuacji zrobić? Wszystko jest legalnie zrobione, żeby nie było, ten motorower ma rejstracje i mam właściciela pod ręką, tylko umowy brak bo się zgubiła.

jak to teraz zrobić, aby ten motorower zarejstrować na mnie?

#motoryzacja #samochody #samochod #motor #motory #pomocy #niebieskiepaski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6353b61c523a218483ed26b4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co zrobić w tej sytuacji?

Załóżm...
źródło: comment_1666536074HJx6yYaFj5B1rJxckgy6Xm.jpg
  • 6
MocnaSamica: @TrocheSmieszne: @dr3vil: @noise6: czytajcie ze zrozumieniem w ogóle co ja napisałem, bo nie chce mi sie powtarzać.

Kupiła zmarła osoba, ale właścicielem jest zupełnie kto inny, też z mojej rodziny ( zarejstoewany pojazd jest na osobę żyjąca, to jej w dowodzie widnieje nazwisko i przychodzą do zapłaty ubezpieczenia )

Po zakupie ten motor został przerejstrowany z obcej osoby na osobe z mojej rodziny.

ALE OSOBA, KTÓRA JECHALA
@AnonimoweMirkoWyznania: No to przecież upraszcza sprawę. Stary dowód rejestracyjny jest potwierdzeniem własności, a skoro właściciel żyje to podpisujesz z nim umowę darowizny i do urzędu z tymi papierkami. Przecież nie trzeba się bujać za każdym przerejestrowaniem z pierwotną umową, bo własność motoroweru jest teraz na tego członka rodziny, na którego jest obecnie zarejestrowany.

Zobacz sobie sekcję C w dowodzie. Tam masz właściciela lub właścicieli. Jak gość żyje to darowizna załatwia sprawę.