Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #windows #windows11

Witam, mam pytanko dotyczące HDR oraz windows 11. Posiadam nowy monitor LG UltraGear 27GP850-B.

Włączyłem HDR w opcjach windows + AutoHDR, to oznacza że nie muszę włączać w grze dodatkowo HDR w opcjach gry? I jak mniej więcej ustawić monitor? Czy w ogóle też warto się pchać w ten HDR bo różne są opinie :D
  • 7
@only: Odpaliłem sobie nawet filmik na YT porównujący HDR400 do 1000 - przepaść. Szczerze nie ma sensu tego używać. Tak jak pisałeś - nie te warunki techniczne monitora żeby wykrzesać coś z tego. Dzięki za informacje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leszek-nowak-50: Funkcja auto hdr, to forsowanie wysokich nitow na zwyklym obrazie sdr. Jezeli cos nie ma hdr'u, to nie powinno sie narzucac na to wysokich nitow. Jest to Windowsowa patologia tzw. pseudo hdr, bo system nie jest przystosowany do wysokiego zakresu dynamicznego. Hdr moze wygladac dobrze nawet w 400 nitach, ale na oledzie, gdzie masz nieskonczona czern. Na zwyklym monitorze srednio. Hdr w monitorach i tak jest zalosny, wiec zostaw obraz
@NielegalneKretowisko: Rozumiem - ogólnie przeglądałem monitory z HDR1000 to tylko AOC jest za 5kzł. Parodia. Dzięki za wiedzę i opinie. Przyda się w przyszłości.

Powiedz mi jeszcze - bardziej warto w TV potem zainwestować niż w monitor komputerowy, żeby obraz był ostry i miał piękne kolorki? :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leszek-nowak-50: Generalnie najlepiej kupic lg oled c1/c2 lub g1/g2 i grac na konsoli, bo pc ma czesto skopany hdr, ktory nie dziala. Ja przynajmniej tak robie. Mam 2 konsole i mocnego peceta. Wciaz gram na konsolach, wiec to mowi samo za siebie. Przy czym teraz jest konsolowa wojna na rozne tytuly i subskrypcje. Jak ktos ma lub chce kupic tylko jedna konsole, to moze miec prawdziwy problem z wyborem.

Do nowoczesnego