Wpis z mikrobloga

Mialem i7 + 32gb ramu + 1060 gtx + z390 tomahawk MSI

Wymienilem kartę graficzną wkladajac RTXa 3080 i siadło wszystko

najpierw mrugala dioda cpu i dram na zmiane
wyjalem pamieci, tysiace roznych prob, w koncu na dwoch kosciach zniknely diody, ale niestety dalej nie mam obrazu, zarowno na starej karcie, na nowej, na zintegrowanej - nic

resetowalem bios wyciagajac baterie
wyjmowalem wszystkie podzespoly oprocz proca

co moge jeszcze zrobic, oprocz kupna nowego kompa? ;/

#komputery #pc #nvidia #gpu #problem #pcmasterrace
  • 27
co moge jeszcze zrobic, oprocz kupna nowego kompa?


@jimmyF: to co powinieneś zrobić od razu a nie robić tysionc prup - do serwisu/kolegi co ma sprzęta.
3080 z miejca do nowego riga działa/nie działa. Płyta główna z cpu i bez reszty pod znany dobry zasilacz >800w z białej listy i czy gra hymn pamięci DDR. Włożyć RAM i czy integra wstaje. Włożyć 3080 i czy zasilacz dymi. W sensie diagnostyka różnicowa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jimmyF: jaki zasilacz? Ja wczoraj wymieniłem gtx 1070 na rtx 3070 i powiem Ci, że na 550w 80+ Gold trochę się cykam dać jej w palnik, bo nie wiem, czy nie zadziała przeciwprzeładowaniu zabezpieczenie.
Na taką kartę to i 650w w goldzie wygląda stykowo, ja się jeszcze ze swoim zestawem powinienem wyrobić (r5 3600, 64 GB ddr4, 3x HDD, 2x ssd, 2x USB HDD) w 550, ale u ciebie sama karta
@jimmyF: Klawiatura się świeci, myszka się świeci? Jesli tak, a na płycie nie świeci się żadna dioda sygnalizująca błąd to może faktycznie zobacz inny kabel/minitor. Najtańsza chyba opcja do sprawdzenia, ale raczej kabel, jeszcze nie słyszałem żeby komus monitor padł, za to o kablach często ostatnio słyszałem.

Mi się ostatnio tez to przytrafiło a nawet niczego nie dotykałem, juz miałem kupować zasilacz/płytę ale świecąca prawidłowo myszka i klawiatura nie dawały mi
chyba opcja do sprawdzenia, ale raczej kabel, jeszcze nie słyszałem żeby komus monitor padł, za to o kablach często ostatnio słyszałem.


@siemankooo: oj na pewno nie kabel bo mam 2 monitory i na obu jest to samo :( dwa rozne kable
@jimmyF: hmmm jak robi restarty to coś mu nie pasuje w konfiguracji, albo płyta uskzodzona, albo lekko zasilacz uszkodozny i złe napięcia daje ale zasilacz zazwyczaj ma swoje zabezpieczenia i powinien w ogóle nie wstawać, raczej nie GPU.

Bardzo mocno bym się skłaniał do pamięci, włóż tak żebys miał dwa sloty pamięci zajęte i sprawdzaj naprzemiennie każdą pamięc i kadą parę slotów. Jak dalej nic to jedynie kupno nowej płyty/zasilacza bo