Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ArcyPrzegryw: A ja dziś o suchym pysku siedzę. Tzn ostatnie piwo wypiłem ze swoich zasobów. Ok. 80 piw wypiłem przez 2 tygodnie xD
Kusi aby iść po jakąś wódę albo pociągnąć jakiejś whisky.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Pan Da kupiłem, bo resztę interesujących mnie piw z Lidla już piłem (Hoppy Wave i Auburn są świetne w tej cenie, a te nowe Triple El Dorado mi nie podeszło), a w sumie w osiedlowym podobne soczki chodzą po co najmniej 15 zł, więc za 9 ziko warto spróbować. Hilghlander chodził za mną od dawna. A jak ten Coal Sucker - jest wytrawny?
  • Odpowiedz
A jak ten Coal Sucker - jest wytrawny?


@ArcyPrzegryw: Tak, wytrawne. Solidne piwo. Jedna z najlepszych bip jakie piłem.
Hoppy Wave i Auburn piłem, są super. A tripe el dorado takie sobie. To tipa więc nie mój styl. Nie przepadam za tipami bo z reguły są słodkawe, takie wręcz karmelowo-miodowe. Te może jakoś przesadnie słodkie nie było, ale goryczka płaska, krótka, no delikatne. Hilghlander ciekawostka - rzadki styl. Lubię takie odskocznie.
  • Odpowiedz
@Vadzior: No to się zgadzamy odnośnie lidlowych wypustów, choć ja ogólnie lubię podwójne i potrójne IPA, ale też nie przepadam za ulepami i El Dorado nie było aż takie słodkie, lecz po prostu coś mi w nim nie do końca się zgrywało. Ostatnio srogo się zawiodłem na Unrestricted z FF, Crazy Lines #24 i tej potrójnej, leśnej też z Nepomucena. Całkiem fajny był Headbanger z Lidla - taka IPA w starym
  • Odpowiedz
@ArcyPrzegryw: Headbanger o tak, mam na untappd wpisane, ze klasyczne i tęgie, choć jakieś owocki tam też grały. I trochę słodkie też było.
A Unrestricted też słodkie było. Mi z tych dwóch to chyba El Dorado bardziej podeszło. Choć oceny dałem takie same.
Crazy lines 24 nie piłem.
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Jak wziąłeś Fundamental albo pilsa to spoko, bo reszta bardzo przeciętna moim zdaniem, a TIPA wręcz #!$%@? jak na tę cenę. Ten mocniejszy soczek dobry, ale to ciężko #!$%@?ć. Słabszego nie kupiłem i dwóch mocarzy też nie.
@Vadzior: Ano, było słodkie, ale goryczka była całkiem solidna. Wiesz, te stare IPA to było właśnie często ciężkie, owocowe, a najczęściej wręcz karmelowe, miodowe, kwiatowe, ale z solidną kontrą w postaci wyrazistej
  • Odpowiedz
daj znać jak Proton


@wacek_1984: Protona właśnie dostałem w gratisie, a się cieszę, bo chciałem z początku jakiegoś nowego stouta z serii Meet Our Friends z Nepomucena, a tu taka niespodzianka i piwo ma lepsze oceny, 500 ml i jest droższe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Coal Sucker dziś nie będzie pity, bo otwieram Crazy Lines #23 - 13,99 zł za mocne BIPA z lasem i dębem to
  • Odpowiedz
@ArcyPrzegryw: Też lubię ale ten Headbanger też mi jakoś super nie podszedł. Lubię takie ale coś mi chyba z tą słodyczą nie grało. Ogólnie to lubię nowofalowe ipki z dużą ilością chmielu na aromat. To mi smakuje ale żeby właśnie była goryczka konkret.

Z tych urodzinowych funky fluidów piłem wszystko prócz pilsa i triple gelato.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Sprawdziłem i Headbanger dostał ode mnie notę o oczko wyższą niż Triple El Dorado.
A jak Ci podeszły te urodzinowe FF? IMO Pils bardzo udany, a Triple Gelato jak to soczek - ciężko #!$%@?ć i ciężko ocenić, bo z piwem ma to niewiele wspólnego, ale piło się dobrze. Fundamental mi bardzo smakował, Devoted był po prostu ok, a Unrestricted lipa na maksa.
  • Odpowiedz
@ArcyPrzegryw: Devoted i Fundamental na plus. Unrestricted też ok, choć tak jak pisałem, to jest tipa, a ja nie przepadam. Ale wypiłem ze smakiem.
Gelato Lemon Meringue Pie - tak jak napisałeś o triple gelato - ja tam lubię soczki takie.
Royal Cookiem S'mores i i Tompouce - dla mnie ok, choć przy tym voltarzu bym wolał puszki 0,33. Mnie stouty, portery itp szybko mulą. Nie dałbym rady wypić kilku pod
  • Odpowiedz
Ceny wysokie bo colaby z zagranicznymi browarami.


@Vadzior: #!$%@?... Pinta i Nepomucen robią często dużo lepsze współprace w rozsądnej cenie. Moim zdaniem to sam fakt urodzin podbił cenę, tak jak to było w przypadku wspomnianego Nepomucena i tegorocznej serii, choć część ich piw też kupiłem pomimo wygórowanej ceny i również na paru się zawiodłem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz