Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś z was na tych chińskich płytach głównych typu Machinist, Jingsha, Atermiter z xeonami etc., i mógłby powiedzieć co z tych combo cpu-mobo-ramy najlepiej brać i czemu?
https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20221021093656&SearchText=itx+board+with+cpu&spm=a2g0o.productlist.1000002.0
Chciałem zrobić mały komputerek itx do domu, energooszczędny na serwer i zainspirowałem się tym filmem z yt. Nawet taką samą obudowe udało mi się znaleźć na olx
#pytanie #serwer #itx #komputery #pcmasterrace dla zasięgu
interpenetrate - Zna się ktoś z was na tych chińskich płytach głównych typu Machinist...
  • 12
po co ecc w domowym serwerze?


@PozdroPocwicz: kiedyś - bo pamięci (zwłaszcza ddr3 ecc) można było kupować za grosze w ogromnych pojemnościach (poserwerowe, ale do niczego innego nie dało się ich wkładać, więc bezwartościowe), a w takich pod-xeon-płytach-aliexpress dawało się ich upchać 128 albo więcej GB bez problemu, a kosztowało to taniej niż dysk ssd o tej pojemności ;)
Dziś - nie ma to za bardzo sensu (chyba).

Btw bardzo mnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PozdroPocwicz: hm czyli jakiś OS, na tym virtualbox, a na tym dopiero HA, Plex ... Wydawało by się, że będzie spory narzut i przerost formy nad treścią, ale jednak prądu dużo nie zjada...
Ja myślałem o proxmoxie ale może zrobię jak u ciebie. Tyle że mam 4570 normalny, nie T, ale i tak w idle poniżej 30W schodzi. Pytanie tylko czy warto dawać kilka stówek za sprzęt na T/TE by oszczędzić
@hrumque: debian jako host. Niżej VMki które wymagają izolacji z różnych przyczyn. Gdybym zakładał, że plex będzie robił transcoding przy 4k to nie siedziałby w VMce :)
Im niższy pobór energii tym ciszej pracuje wentylator i tym dłużej popracuje bezawaryjnie sekcja zasilania, itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PozdroPocwicz: hmm bo mam takiego samego klocka jak ty, ale wersja "desktop small form factor" (bo mam 2port eth na pcie) a nie Tiny. Więc mogę wsadzić i takiego procka, i wersję energooszczędna, i mieć pasywnie, albo zmieniać całość na tinny (niewiempoco, wyższa sprawność zasilacza 65W vs 200W?)