Wpis z mikrobloga

Chciałabym się przebranżowić, wieem dużo osób to teraz robi, ale ja mam trochę inne motywacje niż samo "hyhy większe zarobki", jest tu ktoś kto byłby w stanie mi pomóc z początkiem, doradzić, powiedzieć co i jak?
#programowanie
  • 14
  • Odpowiedz
kto byłby w stanie mi pomóc z początkiem, doradzić, powiedzieć co i jak?


@Rilka: jest mnóstwo artykułów o tym w internecie, a sam temat na wykopie był poruszany milion razy. Umiejętność samodzielnego wyszukiwania informacji w google to podstawa w pracy jako programista ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@joolekk: Chęć zmiany to główna motywacja, pracuję w korporacji, przy odrobinie cierpliwości drabina awansu nie jest trudna w moim przypadku, więc finanse swoją drogą, nie czuję, żeby to co robię było tym co chcę wykonywać całe życie. Nie chcę siedzieć w raportach, tabelkach w excelu na zmianach globalnych, możliwe, że moje przekonanie jest błędne, ale wydaje mi się, że kariera w IT daje większe możliwości i większą swobodę. Co robię w
  • Odpowiedz
@ivall: Artykuły, materiały, wpisy na wykopie to jedno, czym innym jest rozmowa z drugim człowiekiem o swojej sytuacji, swoich przemyśleniach nie sądzisz? ;)
  • Odpowiedz
@Rilka: Przecież możesz wykorzystać swoje obecne umiejętności i iść w stronę Analityka, być może Testera. Nie musisz od razu lecieć w stronę frontendu. A może Python...?
Mam wrażenie, że jeszcze nie do końca masz to wszystko ułożone w głowie, co doskonale rozumiem ()
Czego dokładnie potrzebujesz? Określenia czy się nadajesz? Podpowiedzenia w którą stronę iść? Wytłumaczenia co z czym się je, żebyś mogła wybrać
  • Odpowiedz
@Rilka: Idz po najmniejszej lini oporu - PHP/JS + SQL. Zrób jakiegoś bardziej rozbudowanego cruda i spróbuj wystartować na wdrożeniowca/analityka ERP. Tam nie trzeba dużych umiejętności, większość rzeczy trzeba wyklikać a to czego sie nie da obrabiasz w skryptach. W ERP'ach liczy się bardziej znajomość kwestii biznesowych, więc dla kogoś z doświadczeniem zawodowym jest to fajny miękki start. Ja w to poszedłem i nie żałuję :D
  • Odpowiedz