Wpis z mikrobloga

Elo. Co trzeba zrobić, żeby przy przerzucania wojska po świecie statkami nie tracić ich na dłuższych trasach polowe? I zeby statki się niszczyly/gubiły? Wystarcza idea quality czy naval musi być? Jakie idee oprócz tych 2 pod kolonizacje dla UK, planuje historyczne granice odtworzyć. #eu4
  • 19
  • Odpowiedz
@yaszuRa najłatwiej zostać imperatorem podczas wojny religijnej, ale do tego musisz być protestantem.
Utrzymuj dobre relacje z protestanckimi elektorami bo oni decydują o wyborze imperatora po wojnie religijnej.

Dismantle najłatwiej robić po wojnie religijnej, ale wtedy nie bierzesz w niej udziału żeby nie mieć truca
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ewufhewui ok, czyli mam czekać aż bedxie wojna i co, skonczy się i co mam zrobić wtedy? Nie wiem, jak się wykrwaqia mam zaatakować cesarza i tam jest taka opcja w peace deal? Troche lipa bo austria to moj ziomek i planuje jak ja wciągnąć do walki z Hiszpania (niestety oni tez maja auatrie w sojuszu).

Anglikanizm mam, to się bedzie liczyć jako protestantyzm czy to 3.kategoria?
  • Odpowiedz
@yaszuRa po wojnie religijnej wypowiadasz wojnę tak żeby być w wojnie lub ewentualnie w sojuszu ze wszystkimi elektorami, po tym jak zajmiesz wszystkie stolice państw które są elektorami/imperatorem masz przycisk dismantle hre na panelu hre.

Jeśli masz najwiekszy score po swojej stronie wojny religijnej zostajesz przywódca i wtedy masz opcje w Peace dealu żeby zmienić religie w hre

Anglikanizm się nie liczy jako protestantyzm
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ewufhewui jeszcze się upewnie co do tej wojny, mam być w wojnie z każdym elektorem naraz tak? Czyli w sumie moge toczyć kilka wojen na raz teoretycznie, o to chodzi?
  • Odpowiedz
@yaszuRa: nie musisz być zw wszystkimi w wojnie. Część z nich może być Twoim sojusznikiem. Przykładowe z trzema masz sojusz i będziesz walczył z czterama i cesarzem. Wtedy po tym jak oblegniesz ich stolice może wcisnąć przycisk.
  • Odpowiedz
Robisz tak:
1. Sprawdzasz kto jest elektorem
2. Wysyłasz każdemu elektorowi propozycje sojuszu
3. Atakujesz kogoś z HRE/Cesarza, każdy elektor, który nie ma z tobą sojuszu musi być w tej wojnie, bo nie możesz wypowiedzieć kolejnej wojny krojowi w HRE jak toczysz wojnę z cesarzem
4. Zajmujesz stolicę każdego wrogiego elektora i cesarza
5. Wchodzisz w menu HRE na dole po prawej i masz opcje Dismantle HRE
6. Klikasz, dostajesz 100 prestiżu,
  • Odpowiedz
@yaszuRa: Attriction wojska w podróży statkiem można uniknąć lub zminimalizaować jeśli statek ruszy na początku miesiąca a dotrze do celu w tym samym miesiącu - trzeba uniknąć tiku miesięcznego.
  • Odpowiedz