Wpis z mikrobloga

@heming: Wielokrotny mistrz Włoch, zdobywca ligi mistrzów, mistrz świata z Włochami i można jeszcze wiele wymienić. Nie tylko gole się liczą, a zwłaszcza jak porównujemy klasę, co obrońcy są gorsi od Lewego bo nie strzelają tyle goli? Lewego ew co do liczby goli to można z Haalandem porównywać, gdzie obaj są środkowymi napastnikami.

PS. Ja osobiście Lewego uważam za jedną z najlepszych 9 w historii, ale wcale nie dlatego tylko, że
@sinusik wiem, ze nie tylko bramki sie licza, ale lewandowski to niesamowity kozak. del piero tez byl swietnym pilkarzem, ale to nadal troche nizsza polka niz lewy
@DonMisiek1906: Henry to był napastnik o nieco innej charakterystyce, często grający jako lewy napastnik, a nie na środku, który potrafił mieć ponad 20 asyst w sezonie w Premier League, był mistrzem świata i Europy, był szybki, miał lepszy drybling od Lewego, lepsze podanie, ale nie był tak bramkostrzelny.
@DEJW88:
Klub:
Henry: (360 gole + 177 asysty) / 793 ~= 0.68
Lewy: (525 gole + 138 asysty) / 690 ~= 0.96

Reprezentacja:
Henry: (51+ 30) / 123 ~= 0.66
Lewy: (76 + 29) / 134 ~= 0.78

Ile tak naprawdę oglądałeś meczów z Lewym, a ile z Henrym? Fajnie mówić o Henrym z perspektywy sentymentu i kompilacji na YouTube, ale obiektywnie Lewy go deklasuje.

Gdyby Lewy urodził się Francuzem to
@DonMisiek1906: Ale Lewy to jest "klasyczna 9", a Henry taką nie był. Być może masz rację, nie będę ukrywał, nie oglądałem żadnych meczów Henry'ego, więc rzeczywiście bazuje poniekąd na kompilacjach (pomijając osiągnięcia i statystyki), ale wiem że Henry często występował na lewej stronie, był bardziej wszechstronny. Lewy na pewno jest lepszą "9", ale czy lepszym piłkarzem? Kwestia dyskusyjna.