Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa.
Kilka dni temu kupiłem do swojego samochodu kamerę cofania. Podłączyłem zasilanie do głównych świateł, bo tak mi było najłatwiej, ale skutek tego jest taki, że kamerka działa zawsze wtedy gdy włączone są światła. Mogę ją wyłączyć programowo, ale to jednak kilka klików i kilkanaście sekund. Wymyśliłem więc, że zrobię fizyczne odcięcie prądu, włączane przyciskiem. Żeby jednak jakoś to wyglądało, zamówiłem na allegro oryginalny przełącznik do ogrzewania szyby.

Zrobiłem sobie prowizoryczny układ typu bateria + żarówka, podczepiam kabelkami do owego przełącznika i niestety nie działa. Próbowałem już wszystkich kombinacji, w tym łączenie kabelków parami, ale to dalej nie działa, tj. nie przewodzi prądu.

Szukałem w necie schematu połączeń, ale nic nie znalazłem. Czy ktoś ma pomysł, co zrobić, żeby takim przyciskiem dostarczać i odcinać prąd do kamerki? Załączam zdjęcia (drugie w komentarzu).

#elektryka #elektronika #elektrotechnika #samochody #majsterkowanie
Niekumaty_ - Mirki, jest sprawa.
Kilka dni temu kupiłem do swojego samochodu kamerę ...

źródło: comment_166629353842S32WEa2Ile4Mz1pj4U9u.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
i przerobię go na on/off.


@Niekumaty_: Nie przerobisz :) Szkoda Twojego czasu.

Najprawdopododniej tam jest guziczek ktury na chwile zwiera sciezki. Jak puscisz to juz nie zwiera. Ty potrzebujesz zeby mechanicznie zwieralo caly czas. Tego tak nie przerobisz.
  • Odpowiedz
@Niekumaty_: skoro masz zasilanie z przodu i z przodu chcesz je odcinać to czemu nie wyciągniesz zasilania światła wstecznego gdzieś z przodu ze skrzynki z bezpiecznikami/przekaźnikami. Prościej się nie da przecież.
  • Odpowiedz