Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prop: Tak, worek foliowy od smieci, przepuszcza światło ale w niewielkiej ilości. Grzyby potrzebują światła tylko żeby określić kierunek w którym powinny rosnąć, do niczego więcej im nie jest potrzebny, to nie rośliny.
Bez światła też Ci urosną ale mogą rosnąć do góry nogami.
Za to grzybnia nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych bo to ją uszkadza
@tikoczento: podpytam, bo wyglądasz na boczniakowego eksperta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ze 4 dni temu skończyłem pierwszy zbiór, balot nie jest suchy, ale też nie tak wilgotny jak był na początku. Co z nim zrobić i w jakiej ~ temperaturze go trzymać, aktualnie jest w nieogrzewanym budynku gospodarczym kila st. na plusie. Coś jeszcze będzie z tego w tym roku czy jakoś powinienem go zakonserwować od wiosny?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzaden_problem: w tym roku już gówno wyjdzie, ja wstawiłem swój do piwnicy tuż przed przymrozkami jak owocnikowal i sprawdzałem wczoraj - mróz zabił wszystkie owocniki. Namocz go trzymając w wiadrze z wodą i obracając co kilka godzin a potem wstaw do tego budynku gospodarczego, jak się ociepli to zacznie owocnikować. Tylko sprawdzaj co kilka miesięcy czy nie wysechł.
Co do grzybów, w domu można hodować różne inne gatunki, ja teraz uprawiam