Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@murison: mnie zastanawia czy ten regulator gazowy to przydatny ficzer dla zwykłego żołnierza ¯\_(ツ)_/¯ dla specjalista co chce oddać super wytłumiony strzał to spoko bajer ale zwykłemu żołnierzowi raczej się nie przyda
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: to jest m.in. potrzebne do strzelania ślepą amunicją. Bez tego strzelajac ślepym nie zadzisla automstyka broni. Nie przeladuje ci . Trzeba wymieniac urządzenie wylotowe na takie "sitko" z kilkoma otworami (np 6). dlatego na filmach z holiłudu wszystkie rambo i terminatory Jak strzelają to płomień wygląda jak 6 listna koniczuna
  • Odpowiedz
@murison: ty sam jesteś sitko...
do strzelania tzw. amunicją ślepą, używa się odrzutników https://sklep.top-shot.pl/2563-home_default/odrzutnik-do-slepego-strzelania-msbs-grot.jpg
tu cytat z instrukcji: "Właściwe funkcjonowanie automatyki broni, przy strzelaniu amunicją ćwiczebną, wymaga zastosowania odrzutnika, zwiększającego ciśnienie gazów prochowych, działające na tłok gazowy." Nawet nie trzeba zmieniać ustawienia regulatora gazowego.

P.S. szanuj swojego odbiorcę, koniczuno..
  • Odpowiedz
@dyban: mówiąc "sitko" miałem na mysli coś takiego. ogólnie są różne konstrukcje odrzutników, więc wrzuć na luz.
Ogólnie to było gdybanie - nie wiem czy przestawienie regulatora wystarczy żeby grot zadziałał poprawnie przy strzelaniu ślepą - być może jego zastosowanie jest inne. pewnie trzeba by przeczytać instrukcję:
https://fabrykabroni.pl/wp-content/uploads/2021/02/Opis-i-u%C5%BCytkowanie-556-mm-Karabinka-Standardowego-Podstawowego-323-00-000-000-NOWA.pdf

nastawa „1” do strzelania w warunkach normalnych i nastawa oznaczona „2” do strzelania w warunkach tzw. ciężkich (np. duże zapylenie lub znaczne zanieczyszczenie
murison - @dyban: mówiąc "sitko" miałem na mysli coś takiego. ogólnie są różne konstr...

źródło: comment_1666252837cC9wg7frEiAUyfbl9va9S3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
czy to co wrzuciłeś na zdjęciu to jest odrzutnik czy hamulec wylotowy? bo szczerze nie wygląda na odrzutnik...
  • Odpowiedz
@murison: wg opisu jest to produkt do wzmacniania odrzutu do karabinka S&W® M&P 15-22, do użycia tylko z nabojami 22lr (a dokładnie "FOR USE ON .22 RIMFIRE ONLY"), czyli konstrukcyjnie nie jest to odrzutnik, bo umożliwia strzelanie ostrą amunicją. Odrzutniki nie mają takiej możliwości. Można wręcz powiedzieć, że jest to przeciwieństwo kompensatora, którego zadaniem jest osłabianie odrzutu.

Odrzutnik to konkretne rozwiązanie techniczne, kwestii zapewnienia funkcjonowania mechanizmu broni oraz uniemożliwienie strzelania ostrą
  • Odpowiedz