Wpis z mikrobloga

Tylko ze "tabliczka czekolady" zrobiła się jednostką wagi wyznaczając 100 gramów


@Artrix: No i? Dla mnie nie jest żadną jednostką wagi. Do gotowania używam czekolady w groszkach, kupując duże opakowanie mam czekoladę premium w cenie syfu z każdego spożywczaka.

jakimś dziwnym trafem większe firmy nie mają problemów z utrzymaniem tej wagi, Wedel w każdym swoim produkcie jak tylko może zjeżdża z gramaturą


@Artrix: w sumie nie zauważyłem wcześniej tagu i
  • Odpowiedz
a co jeśli Ci powiem, że jakieś 60% takich badań jest ustawiona i wychodzą tak jak mają wychodzić? ( )


@DonMatheo: to ja ci powiem, że wiesz gówno. Firma taka jak wedel z pewnością wolałaby po prostu przenegocjować umowy z sieciami detalicznymi. A wynik badania wskazujący na zmianę gramatury oznacza, że musieli:
- przestawić maszyny na coś, czego dotychczas nie robiły
- zmienić opakowania (nadruki)
-
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: tak, ale "jeśli mam nadal X zł na słodycze" to równie dobrze opcję "zjeść mniej" można załatwić trybem "w ciągu roku kupię 15 tabliczek zamiast 18". No ale to wymaga umiejętności odłożenia powiedzmy 3.5zł z lutego na marzec na "fundusz celowy zakupu czekolady".
Czyli umiejętność opóźnienia nagrody. A tego niestety wielu ludziom w Polsce brakuje. (a to umiejętność, którą wielu przypisuje wiekszości Afrykanów i Afro-Amerykanów jako źródło ich niskiego standardu
  • Odpowiedz
@uhu8: gówno wiem.
źródło:


Widziałem to na własne oczy i chcąc nie chcąc uczestniczyłem w tym procederze, więc troszeczkę tam wiem, ale absolutnie nie macie powodów żeby mi ufać, także rozumiem sceptycyzm ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz