Wpis z mikrobloga

@reksiuzgdyni: to nie jest interpretacja ruchu prawostronnego tylko przepis prawa, którego nie znasz. Skręt w lewo to typowy argument chłopskiego rozumu - totalnie nie mający znaczenia w tej dyskusji (tak zwany argument ad z dupy)

Oś jezdni wyznacz sobie na podstawie liń, z których wyjeżdżają samochody, czerwone parabole przekraczają oś jezdni - potwierdzasz zatem sam sobie, że nie masz racji

Znak który wrzucasz, modyfikuje zasadę ogólną z art. 16, ale
  • Odpowiedz
@francoisinho: Co więcej, na większości skrzyżowań z liniami prowadzącymi do skrętu w lewo, są one tak poprowadzone, że skręty w lewo z przeciwnych kierunków są prowadzone w sposób nakazujący wymijanie się prawymi bokami.

Oś jezdni wyznacz sobie na podstawie liń, z których wyjeżdżają samochody, czerwone parabole przekraczają oś jezdni.

Typie, ale skręcając w lewo ZAWSZE przekraczasz oś jezdni. Więc idąc twoją interpretacją art. 16 zawsze go łamiesz.

to nie jest interpretacja ruchu prawostronnego tylko przepis prawa, którego
  • Odpowiedz
@francoisinho: w przypadku pasa na skrzyżowaniu służącego do skrętu w lewo, nie pojedziesz inaczej niż czerwona linia. Jeśli by dwa lewoskrety naprzeciwko ruszyły razem to by się skrzyżowanie zablokowało w przypadku pomarańczowej linii. Plus często masz wtedy namalowane linie i mijasz się prawymi stronami auta.
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: gdzie na zdjęciu widzisz takie linie? Masz prostą, rozrysowaną sytuację - jeśli musisz wymyślać sobie dodatkowe okoliczności to już być może wiesz, że nie masz racji (tylko głupio ci się przyznać) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Typie, ale skręcając w lewo ZAWSZE przekraczasz oś jezdni. Więc idąc twoją interpretacją art. 16 zawsze go łamiesz

Typie, łamiąc oś jednej jezdni wjeżdżasz w inną jezdnię, a jadąc w ten sposób jesteś totalnie poza i jedną osią jezdni i drugą.

Powołujesz się na art. 22, którego znowu totalnie nie rozumiesz xD poczytaj najpierw, co to jest jezdnia, bo wygląda na to, że totalnie nie znasz tego pojęcia xD w czerwonym torze jazdy opuszczasz swoją jezdnię
  • Odpowiedz
@francoisinho: i teraz trzeba by zadać pytanie, czy autorowi chodzi o to konkretne skrzyżowanie ze zdjęcia. Bo to pytanie powinno być bardziej sprecyzowane. I chyba Tobie chodzi o to, że ta czerwona linia, bardzo wcześnie przecina pas przeciwległy, to tak. Auta się powinny minąć prawym bokiem, a ta "linia przejazdu" to powinno być coś między pomarańczowa a czerwona.
  • Odpowiedz
@dzakub63: słabo czytasz ze zrozumieniem, wyraźnie napisałem, że samochody powinny minąć się lewymi bokiem, takie są przepisy i tak się jeździ na skrzyżowaniach

Choć faktycznie pomarańczową linię można minimalnie zmodyfikować, by samochodu jadące na wprost miały przejazd
  • Odpowiedz
@dzakub63: jeśli nie ma znaków pionowych twierdzących inaczej to tak. Ewidentnie jeżdżą niezgodnie z przepisami.

W mojej rodzinnej miejscowości na jednej z ulic od lat ludzie chodzą tylko jedną stroną jezdni, chodnika brak (czyli w jedną stronę lewą - prawidłowo, w drugą prawą - nieprawidłowo), czego to dowodzi? Typowy dowód anegdotyczny
  • Odpowiedz
@francoisinho: ale nie ma też przepisu mówiącego, że takie skrzyżowania na lewoskręcie trzeba pokonywać "kolizyjnie" (linia pomarańczowa na obrazku OP). Nawet L/Drogówka skrzyżowanie które ja pokazałem pokonują bezkolizyjnie. Jak dla mnie sprawa wygląda tak, że wszystko zależy od skrzyżowania, niektóre wymuszają skręt kolizyjny, inne nie. A przepis który Ty przytaczasz z trzymaniem się prawej strony jezdni, to w tym przypadku nadinterpretacja.
  • Odpowiedz
@francoisinho: Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

1) do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo;

2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi - jeżeli zamierza skręcić w lewo.
  • Odpowiedz
@dzakub63: pisałem o tym wyżej - nie rozumiesz pojęcia jezdni. Jeśli chciałbyś się zbliżyć do lewej krawędzi jezdni w sposób zgodnie z czerwonym torem jazdy to musiałby być to jezdnia jednokierunkowa. A skoro jedzie samochód z naprzeciwka to chyba taka nie jest, prawda?

Dzięki, że przyznałeś mi w ten sposób rację de facto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzakub63: kur*a, już nie mogę słuchać Twoich pierdów. Kompletnie nie znasz przepisów. TAK - jeżdżą niezgodnie z przepisami, TAK jeżdżą źle. Kierowcy NOTORYCZNIE nie potrafią skręcać w lewo, czego jesteś idealnym przykładem. Tak samo jak nie potrafią zjeżdżać z ronda klasycznego, tak samo jak nie potrafią jeździć na suwak.

Jakim prawem w ogóle Ty nazywasz to "kolizyjnym" skrętem? Skręcając w lewo dojeżdżasz na wysokość pasa, w który masz zamiar skręcić.
  • Odpowiedz