Wpis z mikrobloga

@roninq6: jeżeli apka robi coś więcej niż wyświetla obrazki i tekst to ciężko żeby działała dobrze bo windows nie obsługuje GPU passthrough a nawet gdyby to android ma inną architekturę (arm) i musi zajść tłumaczenie na x86-64

Generalnie jedyna opcja to wirtualna maszyna np w virtualbox.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdTM: Przecież tamte programy wyżej normalnie instalują aplikacje APK. Używałem tego nie raz i wszystko działało tak samo jak na telefonie.
@Assiduus: unikam instalacji nie open-sourcowego oprogramowania na swoim komputerze, chyba że w wydzielonym kontenerze
@roninq6: moim zdaniem jedyna open sourceowa opcja to qemu na Linuxie i powinno działać w miarę szybko ale to nie będzie to samo co natywnie
@Assiduus: no spoko, jak chcesz byc produktem to instaluj sobie bloatware które zbiera o tobie info w nieopisany sposób a potem sprzedaje niewiadomo komu xD
@xdTM: @Assiduus: kiedyś pamiętam, że kombinowałem coś z LDPlayer, ale tam, aby poblokować właśnie ten syf trzeba było instalować to zgodnie z jakimś tutorialem

a znowu takie rozwiązanie jak Genymotion bardzo długo się ładowało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdTM: No no, tak sobie tłumacz. Wszyscy walą do mnie wszystkimi możliwymi drogami elektronicznymi przez to że instalowałem nox albo blue xD
@Assiduus: doprecyzowując - najprostszy w sensie, aby w miarę szybko się to otwierało i po zamknięciu nie wpływało w żaden sposób na działanie komputera

mi jest to potrzebne wyłącznie do obsługi dwóch aplikacji, które mam pobrane w .apk
@Assiduus: nikt do ciebie nie wali, to ty jesteś prawdopodobnie częścią jakiegoś botnetu który sobie grzecznie działa w tle "ale przecież apki się włączają xd"
I ddosuje co potrzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdTM: No ty przecież lepiej wiesz ode mnie jak się zachowuje mój komputer ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Jałowa dyskusja. Miłego dnia :)
@xdTM: widziałem też, że jest coś takiego jak Android-x86 czy Windows Subsystem for Android na Windows 11, ale nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@roninq6: z tego co ogarniam to WSL jest bez interfejsu graficznego,
Android-x86 możesz zainstalować po prostu jako wirtualna maszynę np w virtualboxie.
Ewentualnie jeżeli już emulator typu nox to poszukać czegoś open source żeby nie być częścią botnetów xd