Wpis z mikrobloga

@re_plenish: Czy #!$%@?? Schizo jest nazywana chorobą królewską. To dar jak i klątwa. O tyle dobrze, że finansowo jest mi stabilnie, więc ogólnie to kupa zabawy, ale czasami chce się normalności. Na wykopie jestem od dziecka, miałam chyba 10 lat jak zaczęłam tu siedzieć, teraz mam 25 i nie wyobrażam sobie po prostu na wykop nie wchodzić.
@Cre1q: No pewnie, przecież napisałam o tym na mirko. Jak mi dadzą bana, to sobie zrobię kolejne konto, proste, ale ciekawi mnie jak podchodzi moderacja do takich przypadków, czy np. weryfikacja diagnozy zdecydowałaby o unbanie
@LM317K: Wyobraź sobie, że budzisz się nagle w szpitalu, bez telefonu, laptop też gdzieś zaginął, nie pamiętasz totalnie żadnego hasła do e-mailu. Żaden support nie chce Ci pomóc, bo nie możesz się zweryfikować. Do managera haseł też przecież można stracić dostęp. Gdy kupuje nowy telefon, zaczynam tak jakby od zera...
Do managera haseł też przecież można stracić dostęp

@brutal_paranoia: no nie bardzo, o ile nie zapomnisz hasła głównego to z tych dwóch managerów które podałem nie stracisz dostępu. Dostęp z przeglądarki, apki na android ios windows linux chrome firefox. Poczytaj

Wyobraź sobie, że budzisz się nagle w szpitalu, bez telefonu, laptop też gdzieś zaginął, nie pamiętasz totalnie żadnego hasła do e-mailu.

jak chcesz się zalogować do emaila w szpitalu bez telefonu/komputera?
@brutal_paranoia: jeżeli chodzi o authentitacora to zamiast używać google authenticator (po utracie telefonu jesteś w dupie) to polecam apkę Aegis, synchronizacja tokenów w chmurze, export/import, utracisz telefon nic się nie dzieje.
Rozwiązania są proste, tylko ludzie niedoinformowani i leniwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LM317K ze szpitala się kiedyś wychodzi, nie chodziło mi, że akurat w szpitalu chce się zalogować, tylko po wyjściu z niego. Jak już wszystko dochodzi do normy, to zakładam nowe maile/konta, bo nie mogę przypomnieć sobie hasła, nie umiem korzystać z łatwego do zapamiętania i wymyślam bardzo skomplikowane, bo boje się, że ktoś mi się włamie, a potem nie mogę sobie przypomnieć. Przeraża mnie centralizacja czegokolwiek, a dodatkowo mam diagnoze amnezji dysocjacyjnej
@brutal_paranoia: no to mój sposób jest adekwatny do twojej sytuacji: wystarczy zapamiętać jedno hasło, logujesz się i masz wszystkie hasła.
Jeżeli chcesz mieć hasła "offline" to jeszcze jest LessPass - hasła generowane są proceduralnie na podstawie loginu do danej strony i masterpassword.