Wpis z mikrobloga

No witam
Organizuje sobie właśnie biurko do nauki i jakiś prostych prac i zastanawiam się nad kartą graficzną do Autodesk Inventora. Kupiłem sobie już workstacje z demobilu z 8 GB ramu i i5 4 generacji. Wiem że będzie miała wolne miejsce pod GPU, chciałbym tam moc się uczyć i robić rzeczy na studia, nie będę robić skomplikowanych zlożeń.
Moje pytanie w zasadzie postać:
1) jak bardzo stare GPU mogę szukać na olx używane takie żeby mi się nie wieszal mocno inventor?
Pytam ludzi, którzy już używali albo używają Inventora na GPU sprzed paru lat, i nie najwyższych serii. Radeon bądź NVIDIA. Chodzi oczywiście aby zrobić to jak najmniejszym kosztem.
#komputery #pc #autocad #inventor
  • 10
@gzyms111: o zakupie quadro to piszą ludzie co nigdy na oczy inventora czy innego cada nie widzieli.

A co do wydajności to zależy jak duże złożenia będziesz robił. Choć do i5 4gen to raczej więcej niż 1060 góra 1660 nie ma sensu, ale przyznaję że nie wiem czy invenror jakieś rtxow w ogóle obsługuje

@filiprock: już bym się bał serie 900 kupować to już trupy są
@wypokowy_expert
Na swoim powiedzmy "bardziej głównym" biurku mam GTX 980 i nie miałem jeszcze problemów z tego typu programami, choć przyznam że robiłem rzeczy tylko na poziomie studenckim. Ale nowej grafiki szukam również pod tego typu rzeczy.
Czyli dużo pojedynczych części, czasami jakieś złożenie powiedzmy na kilka/kilkadziesiąt części.