Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mirun1717: mam NAi nie bój się.
nie chciałem też tak poprostu generować w nieskończoność licząc na ślepy traf.
Miałem dosyć ciężkiego prompta, co wymagał całego ciała, rakiety tenisowej, znośnych dłoni, pozycji dynamicznej.
Po wygenerowaniu z 100 obrazków, wiedziałem że nie ma co liczyć na cud, i musiałem wziąć coś co było znośne. Na tym znośnym starałem się poprawić dłonie, buty (były komicznie długie), i jedną rękę.
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: Z dłońmi ogólnie jest problem taki, że AI niby próbuje je robić w ruchu więc wychodzą takie abominacje, tak jak np. kilka nóg, rąk czy inne problemy.
Na discordzie novelai przewinął się negative prompt na właśnie na lepsze dłonie i stopy, ale nie mogę teraz tego znaleźć :/

W sumie to dopiero początek z generowaniem obrazków w takiej skali i nie ma co oczekiwać, że będzie idealnie. Jeszcze parę
  • Odpowiedz
Model od novelai(płatny, ale był wyciek i można znaleźć ich wersję na stronach związanych z generacją) po poprawkach daje o wiele lepsze rezultaty nawet na prostych tagach.


@mirun1717: O jakie poprawki chodzi? Trenowałeś/fuzowałeś modele, czy coś prostszego?
  • Odpowiedz
Trenowałeś/fuzowałeś modele


@Kamero: to chyba aktualnie da najlepsze wyniki, ale jest też czasochłonne, dlatego wolę NovelAI i ich serwery, mimo że płatne, bo tam generowanie obrazka trwa parę sekund.

czy coś prostszego?

Tak, novelai, który ma wbudowane proste narzędzie, które umożliwia poprawę jakości, ale nie wiem czy ten model z wycieku oferuje też te narzędzie, ale możliwe że tak. Tak na szybko przed i po
mirun1717 - > Trenowałeś/fuzowałeś modele

@Kamero: to chyba aktualnie da najlepsze...

źródło: comment_1666329217mIwbql3Fp3HXbgnUC1xYRK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@BlackReven i to jeszcze zazwyczaj takim marnym slopem na jedno kolano. Jest możliwe zrobienie rzeczywiście ładnego obrazka, po którym nie widać odrazu że jest generowany, ale mało komu się chce więcej niż 20 minut posiedzieć.
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: No niestety. Pixiv tak #!$%@? jednym a tym samym syfem z SD1.5/XL jadące na jednym podstawowym modelu lub jakimś gównomergu innych gównomergów xD
Tak jak wyżej, dla siebie pobawić się to fajnie, ale teraz wszystko zawalone tym do mocnej przesady..
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: Pony jest to odmiana SDXL do generowania po tagach z danbooru. I jest to aktualnie do anime najlepsza kategoria modeli (zapewne wszystkie ai anime dziewczynki teraz na Pony lecą): https://civitai.com/models/257749/pony-diffusion-v6-xl?modelVersionId=290640

(Zaczęło się od tego, że koleś chciał zrobić model do MLP, ale tworzył dobre furrasy, więc po czasie zaczęto dawać furrasy do modelu, ale teraz nawet z anime dziewczynkami sobie bardzo dobrze radziło, więc został dopakowany anime i powstał najlepszy model xDDDD)

Oryginał z stycznia i powstało już wiele odmian tego modelu, że ma własny na Civitai tag Pony do tych
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: Aktualnie są 2 wybory:
Forge, czyli zoptymalizowany i updatowny A1111, ale aktualnie jest w przebudowie na dniach, aby dodać wszystko co najnowsze https://github.com/lllyasviel/stable-diffusion-webui-forge
Przez ten czas przerwy to warto z webui pobrać Reforge czyli stary Forge, ale z nowszymi bajerami zanim Forge przebuduje swoje webui https://github.com/Panchovix/stable-diffusion-webui-reForge

No i jest też ComfyUI. Najlepszy i najpotężniejszy sposób generowania AI. Zawsze day 1 z nowościami, ale ma wyższy próg wejścia,
  • Odpowiedz