Wpis z mikrobloga

Pacjent:
Opel Astra H, 1.4 Benzyna + Gaz

Problem:
Auto na benzynie chodzi jak rakieta, na gazie ogólnie też jeździ bez problemu (bez szarpania, spadek mocy w stosunku do benzyny nieznaczny). Jednak po dłuższej jeździe samochodem na gazie (10 km i więcej) samochód ma problemy z odpalaniem na drugi dzień lub po ostygnięciu silnika. Trzeba kręcić rozrusznikiem z 5-10 sekund po jeździe na LPG, żeby auto odpaliło. Po jeździe na benzynie odpala od strzała (mniej niż 2 sekundy)

Co może być przyczyną? Ile może kosztować naprawa?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
wtryski się nie domykają? Może zostaje gaz w układzie i przy odpalaniu ma za dużo paliwa bo odpala na pb a i LPG z dnia poprzedniego. ((oo))


@Raspb: no na benzynie takiego problemu nie ma, gdy jeżdżę, coś ewidentnie z gazem jest nie tak
a próbowałeś przełączać na chwilę na benzynę przed zgaszeniem?


@z___: bezpośrednie przełączenie na gaz przed zgaszeniem (np. kilometr przed) nie przynosi skutku, musiałbym tak z 5 km wcześniej przełączyć na benzynę
Podłacz kompa i sprawdz błedy ale wygląda na usterke czujnika położenia wału


@hipeklego: Ale czemu jak jeżdżę tylko na benzynie ostatnimi czasy, to ten problem nie występuje? Ostatni miesiąc żeby nie zajechać rozrusznika jeździłem na benzynie, problemu nie miałem ani razu, za każdym razem odpalał "na dotyk"
@hipeklego: @Raspb: Dziękować panowie, też mi z warsztatu mówili, że może być to reduktor. Jutro oddaję, pogooglałem, widzę że sam reduktor to koszt ok 300zł, więc zakładam, że pewnie znowu z 500zł pójdzie w koszty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@linuxuser: Nie musi być. Tak jak ze składaniem kompa, wsadzasz co chcesz. Aby mocowo był dopasowany do silnika.
Shark 1200 tani i dobry, do tego silnika styknie.
Zavoli Zeta N też trwałe.

Oczywiście przed zakupem najpierw upewnij się że to reduktor a nie kupuj na pałę ;)
albo jak gazownik ogarnięty to membrany wymieni i na tym samym będzie jeździć. To są urządzenia do regeneracji


@Raspb: Tylko zwykle wyjdzie niewiele taniej niż wsadzenie nowego. Chyba jedynie przy zagranicznych ma sens bo one są już drogie w zakupie.

@linuxuser: Ewentualnie mogą się korekty paliwowe rozjeżdżać od źle wyregulowanego gazu ale to by było czuć zaraz po przełączeniu i pewnie by nie palił po kilkunastu sekundach kręcenia.