Wpis z mikrobloga

Mam zamiar do świąt kupić laptopa z i5, 16 gb ramu i rtx3060 (Acer Nitro lub Asus TUF)

Zakładam wydać max 4000 zł. Patrząc po cenach to niby teraz w takiej cenie nie dostanę. Z tego co widziałem to aktualnie ceny spadają/stabilizują się. Wychodzą nowe karty + może jakieś promocje na black friday, także może jeszcze coś taniej będzie.

Czy według was uda zmieścić się w takim budżecie, czy jednak od razu szukać coś z 3050/3050Ti.

PS Nie interesują mnie używane lapki.

#komputery #laptopy #zakupy #kiciochpyta
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adamalan: Patrzyłeś jakie TDP ma karta w tych laptopach? Sam ostatnio tak rozmyślam ale bardziej nad legionem 5 który ma właśnie jedną z mocniejszych 3060. Co do 3050/3050ti Kurcze szkoda, że mają tylko 4gb pamięci bo z dlls to i tak może jakoś już chodzić.

Mi się nie spieszy, i planuje zakup dopiero jak się uda w fajnej cenie trafić. Czy laptopy stanieją? Ciężko powiedzieć bo niby wychodzą nowe karty ale
@LIBED: 3050/Ti chcę uniknąć właśnie przez ten RAM. Ewentualnie myślałem nad jakimś Ryzenem 5 zamiast i5, ale cenowo dużej różnicy nie ma.

Temat z TDP znam i moim zdaniem nie ma to tak wielkiego znaczenia jak sam model karty czy pamięć.

Nie widziałem testów w których najlepszy 3050Ti jest lepszy od najgorszego 3060 miałbyś jakieś źródło?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adamalan: Jak patrzyłem to wydajnościowo ryzeny są podobne do inteli.
Nie chodziło mi żeby 3050ti była lepsza, ale prawie dorównywała czasami o ile nie braknie w grze pamięci. Chociaz jak patrze na nowsze gry to 4gb nie daje tam rady i sporo obcina.

Chyba dodatkowo bardziej pomyliłem jednak słabsze 3070 do lepszych 3060 bo tam już takie porównania są.

W każdym razie może uda Ci się coś trafić w sensownej cenie