Wpis z mikrobloga

muralki podpowiedzcie, grzeje mi się trochę lapek na podstawowych gierkach bo integra mocno... dochodzi co 90c i zaczyna się trotling
nie bardzo mam co zrobić bo jest czyściutki, zero kurzu, jedynie mogę #!$%@?ć pasty termo o wartości 1/4 całego lapka
czy podstawka chłodząca od spodu lapka coś mu tam pomorze? czy to taki aby świszczący pierd będzie?
#laptopy #komputery
  • 17
dlatego pytam czy wpompowanie mu dodatkowego powietrza przez jakąś dedykowaną podkładkę coś da, czy bedzie to wydanie hajsu w dupe
@m4rio: no ale jak moge zrobić undervolt i wyłaczyć boosta skoro do działania gierki potrzebuje 100% gpu? to gierka będzie ścinać albo się w ogóle nie uruchomi
@Mete: co to jest za laptop - piszesz, że jest czyściutki w środku.
Znaczy jakiś nowy? Czy niedawno czyszczony?

jedynie mogę #!$%@?ć pasty termo o wartości 1/4 całego lapka

A co to jest za laptop, którego tubka pasty - powiedzmy 30 zł kosztuje 1/4 całego lapka - to jest jakiś sprzęt za 120 zł czy gadasz o jakiejś paście ładowanej do pojemników po szpachli.

Tak pro po, bo nie widziałem nic
@Mete: @maniek50005: nie polecam ciekłego metalu, miałem go założonego przy zakupie, skorodował mi chłodzenie przez to po wymianie pasty(~2 lata po zakupie) nie odprowadzała ciepła tak jak powinna, doszło do tego, że cały układ musiałem wymieniać. Mi przez samo wyłączenie turbo boost (i7-9750h, 1660ti) komfort użytkowania wzrósł drastycznie, a nie odczułem spadków fps
@Mete: 4 generacja procesorów intela.
Te procesory miały premierę w okolicach 2013-2014 roku.

Na oko ten laptop ma 8 lat.
Twierdzisz, że jest czyściutki w środku, ale nie powiedziałeś czy była w nim wymieniana pasta termoprzewodząca.
Z kolei ta zmienia swój stan skupienia na suchy wiór już w okolicach 2 lat od ostatniej wymiany.
https://www.youtube.com/shorts/ORJz_7kxg2U

A że masz problemy z temperaturami - to może masz w tym wypadku z tym problem?
@maniek50005: lapka kupiłem po regeneracji jakieś 3 lata temu, czyściutki no tyle ile zobaczyłem zdejmując obudowe, nie dostawałem się do heatpipów i tym bardziej ich nie zdejmowałem
w sumie nie wiem jaka powinna być temperatura przy długim obciążeniu ale dochodzi do 95c i odcina moc
@Mete: W przypadku laptopów, to powiedziałbym, że to jest normalne zachowanie.

A to dlatego, że one nie mają takich chłodzeni jak komputery stacjonarne - w końcu to są przenośne sprzęty i wpakowanie tam kilogramowego chłodzenia zwiększających jego bryłę o 10 cm mogło by go skutecznie unieruchomić i nie byłby już sprzętem przenośnym.

Chłodzenia mają raczej skromne - w porównaniu do PCtów, ale i zdarzają się takie co mają wykokszone chłodzenia.

Wracając
@maniek50005: ja cię rozumiem i szanuję za ten poemat ale w nowszych gierkach ten łapek sobie spokojnie radzi lol w sztywnych 120 coś nie jest problemem przez kilka godzin, problem pojawia się jak odpalam niezoptymalizowana grę pod kątem integry i łapek głupieje