Wpis z mikrobloga

Czy w komputerze mogę mieć ustawione wiatraki na 80 w MSI AFTERBURNER? Dodam że chodzi dość głośno, a w grze New World na auto jest 50 XD Karta to budżetowa GTX 1650 super w gotowym zestawie od HP, danie na 80 i głośne wentylatory mi nie przeszkadzają, ale pomagają bo jest 60 temp zamiast 80 xD Tylko pytanie - CZY WPŁYWA TO JAKOŚ NA ŻYWOTNOŚĆ WIATRAKÓW CZY CZEGOKOLWIEK? Jestem laikiem, pomóżcie ziomale! #pcmasterrace #pc #gry #newworld
  • 5
@djturbina: da się ustawić na stałe 80 procent ale lepiej po prostu zmienić krzywą tak jak ci odpowiada co by podczas przegladania netu np wiatraki nie chodziły niepotrzebnie głośno. Na żywotność to jakos tam wpływa pewnie ale i tak mało prawdopodobne zeby ci padły, ja w swoim 280x notorycznie miałem często wentylatory na 100 procent i przez 5 lat nic się nie stało, potem jeszcze ją sprzedałem normalnie bo sprawna była.
@djturbina: 80c jest ok pod obciążeniem. Normalna temperatura pracy karty. Tryb auto działa poprawnie. Dopiero jak będzie przekraczała 90c, a wentylatory będą nadal na 50% to coś by było nie tak.