Wpis z mikrobloga

Czy występował ktoś o 'subject access request' z Home Office? Myślałem, by wystąpić o całą dokumentację z sekcji detailed. Czy znajdowałyby się w niej daty moich wszystkich wjazdów i wyjazdów z kraju, czy musiałbym wystąpić o basic? Chciałbym generalnie wiedzieć co wie o mnie Home Office, ale głównie zależy mi na dokładnych datach moich podroży.
#uk #obywatelstwobrytyjskie #anglia
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ale głównie zależy mi na dokładnych datach moich podroży.


@constancel: Jest duża szansa, że jako obywatel kraju EU nie będziesz mieć żadnej historii wjazdów i wyjazdów, więc jeśli potrzebujesz dokładnych dat do obywatelstwa to lepiej szukaj tego samemu, choć oczywiście możesz zrobić też ten request.
@constancel: Nie mam pojęcia. Może mają jakieś inne źródła, które wykorzystują do weryfikacji, ale nie dzielą się z nimi. A może faktycznie nie mają dokładnych danych na temat wjazdów oraz wyjazdów poszczególnych osób i jedyne co ich obchodzi to przybliżone daty oraz solidna dokumentacja, która udowadnia twój stały pobyt w UK z uwzględnieniem tych dozwolonych 450 dni poza krajem, bo mimo wszystko to jest najważniejsze w całej aplikacji o obywatelstwo.
@constancel Ja złożyłem w trakcie wypełniania, dostałem odpowiedź jak już puściłem aplikację. W moim przypadku zajęło to ponad miesiąc (jakieś półtora roku temu składałem), a daty wszelkich podróży były niekompletne. W wielu przypadkach widniała tylko data podróży w jedną stronę (w większości przypadków data przylotu do UK). Fajnie się tym wspomagać przy aplikacji, ale na pewno nie można polegać tylko na tej rozpisce z Home Office.