Wpis z mikrobloga

@151346136: a podobno właśnie Chiny bardzo dobrze sobie radzą i już nawet samodzielnie produkują chipy 7nm. Wysłały też stację w kosmos co według USA miało nie być możliwe - a jednak stacja w kosmosie sobie lata.

Także już nie wiadomo komu wierzyć. Być może Chiny wcale nie wyglądają aż tak biednie i być może w rzeczywistości mają się o wiele lepiej niż maluje to USA.
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73: @haha123: @gonzo91:
Zobaczymy

Chiny maja wielki problem z gospodarka budowana na bezproduktywnch inwestycjach napedzanych dlugiem. To jest bardzo podobne do Japonii z koncowki lat 80
Sytuacja demograficzna jest katastrofana
System edukacji nie promuje myslenia
Nie maja ropy, sa najwiekszym importerem ropy na swiecie
Nie maja zywnosci, sa najwiekszym importerem zywnosci na swiecie
Wszystko idzie ciesnina Malaka, a USA ma flote lotniskowcow. Plus sami sojusznicy USA w okolicy, Japonia,
  • Odpowiedz
@151346136: Militarnie mrówkami nie dadzą rady pokonać zachodu.
Ja się zastanawiam tylko po co teraz te sankcje? Sytuacja na linii z Tajwanem jakby ucichła, a to zagranie uderzy w zwykłych ludzi którzy będą mieli za niedługo problem kupić coś z chińskim półprzewodnikiem w środku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@151346136: problem demograficzny nie powinien stanowić wyzwania do okolicy 2050 roku, a przez ostatnie 10 lat wzrosła ilość absolwentów na uniwersytetach o 40%. Gospodarka napędzana długiem? To chyba Ci się z USA pomyliło. Największy problem Chińskiej gospodarki to nie USA tylko polityka Zero Covid, która jest niczym kaganiec dla chińskich biznesów. A on wkrótce zostanie zdjęty.
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73: nie chce mi sie szukac
ale obczaj sobie projekcje working age population dla USA, EU, Chin i Japoni
Najlepiej porownaj je ze wzrostem gospodarczym

Nie chodzi o liczbe studentow, ale tez o jakosc ksztalcenia

Gospodarka napędzana długiem? To chyba Ci się z USA pomyliło


@NoKappaSoldier73: Chyba nie
Teraz juz wiem, ze o Chinach nie wiesz nic
  • Odpowiedz
podobno właśnie Chiny bardzo dobrze sobie radzą i już nawet samodzielnie produkują chipy 7nm.


@haha123: To jest chinska propaganda. Bez amerykanskich narzedzi i know-how nie sa w stanie wyprodukowac nawet najbardziej podstawowych mikroprocesorow. Wielki program chinskiego mikroprocesora i te 5 poteznych firm ktore powolala administracja Xi jedna po drugiej padaly nie dajac zadnych wynikow.

Podobne przechawalki chinczycy uprawiali gdy USA wprowadzilo bana na uslugi google na androida dla Huawei. Wtedy tez
  • Odpowiedz
@murdoc: nie sadze zeby zabierali obywatelstwo
ten komentarz jest zapewne mocno przesadzony

chodzi tylko o to, ze cos jest na rzeczy i ze jest duza sprawa
nie sadze, ze to smierc chinskiego przemyslu polprzewodnikow
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@151346136: no poszukałem i nadal nie znalazłem ani oficjalnych informacji o tym, że Biden zakazał pracować Amerykanom w chińskich fabrykach półprzewodników, ani o tym jaka procedura miałaby zostać użyta w zabieraniu obywatelstwa w tej sytuacji. Właśnie dlatego napisałem poprzedni komentarz o tym, że brzmi to na chłodno jak demagogia bez konkretów.

Jeśli Tobie czytając udało się coś znaleźć, to będę wdzięczny, jeśli się podzielisz, bo temat mimo tego, że brzmi jak
  • Odpowiedz